Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 11d. 13:14

Kremuotas Ramzis trečiadienį bus pagerbtas Pagėgiuose

A.Komskio nušautas tarnybinis šuo Ramzis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / A.Komskio nušautas tarnybinis šuo Ramzis

Pirmadienį Alytuje kremuotas Seimo vicepirmininko Kęsto Komskio ir Pagėgių mero Virginijaus Komskio brolio Arvydo medžioklės metu nušautas Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnybinis šuo Ramzis. Trečiadienį jo urna bus iškilmingai pagerbta Pagėgių pasienio rinktinėje ir perduota į muziejų.

Kremuotas Alytuje

Ramzio palaikai pirmadienį buvo perduoti Maisto ir veterinarijos tarnybai. Jos darbuotojai tarnybos metu nušautą šunį kremavo mobiliame gyvūnų deginimo įrenginyje Alytuje.

Šis įrenginys skirtas deginti kritusius ir negyvus gyvulius ir gyvūnus. Šįkart jame buvo kremuotas pasieniečių šuo.

Pradžioje buvo planuojama tai atlikti kaimyninėje Latvijoje, tačiau atsiradus galimybei buvo nutarta Ramzį kremuoti Lietuvoje.

Pelenai su urna pareigūnams perduoti antradienį. Medinę urną pasieniečiams padovanojo Kėdainių krematoriumas.

Ramzis bus pagerbtas Pagėgiuose

Oficiali ir iškilminga Ramzio pagerbimo ceremonija vyks trečiadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinėje. Čia susirinks VSAT ir kitų tarnybų kinologai. Jie suformuos gyvą koridorių, kuriuo bus nešama urna.

Vėliau trumpa kalba žuvusį Ramzį prisimins jį auginęs ir šūvio metu pats prie šuns buvęs šeimininkas – pasienį saugantis kinologas. Žodį tars ir kiti pareigūnai. Tada tarnybą tragiškai baigęs šuo bus pagerbtas ir iškilminga salve.

Urna su Ramzio pelenais liks Pagėgių rinktinėje esančiame muziejuje, kuriame eksponuojamos pasieniečių ir kontrabandininkų naudojamos priemonės, pasakojama rinktinės istorija.

Ramziui atminti pagamintas didelis plakatas, pasakojantis apie jo aptiktus kontrabandos krovinius, žmonių paiešką, tarnybą ir žūties detales.

Nušautas per kontrabandininkų gaudymo operaciją

VSAT tarnybinis šuo buvo nušautas rugsėjo 27 d. miško keliuke šalia sienos su Kaliningrado sritimi Pagėgių rajone. Ramzis buvo su specialiomis petnešomis, ant kurių buvo Valstybės sienos apsaugos tarnybos emblema.

Pametęs kontrabandininkų pėdsakus Ramzis buvo atrištas ir judėjo ratu netoli šeimininko ieškodamas pėdsakų. Kinologas staiga išgirdo šūvį ir pamatė suklumpantį Ramzį. Už keliolikos metrų stovėjo vyras su ginklu.

Pareigūnas išsitraukė tarnybinį ginklą, nes pamanė, kad Ramzį nušovė jo persekiojami kontrabandininkai. Pamatęs, kad įtariamas šaulys su medžiokliniu šautuvu, jis ginklo nepanaudojo. Vėliau paaiškėjo, kad šūvį paleido vienas iš kontroversiškai pagarsėjusių šiuose kraštuose brolių Komskių.

Ramzį nušovęs medžiotojas ir jo broliai keičia gynybines versijas

Pasak medžiotojo brolio, Virginijaus Komskio, tarnybinis šuo esą puolė Arvydą, todėl jam teko panaudoti ginklą.

„Su kitu broliu kalbėjau, kuris yra [medžiotojų] būrelio vadovas. Sakė, kad vyko medžioklė ir paprasčiausiai ant jo šoko [šuo], jis išsigando ir... įvyko šūvis. Tiek man kitas brolis (Zenonas) pasakojo. Su Arvydu nesu bendravęs“, – BNS teigė Virginijus, kuris šiuo metu užima Pagėgių mero pareigas.

Vėliau kitas medžiotojo brolis – Seimo vicepirmininkas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriame net neatlikus ekspertizės pateikė jau kitokią versiją – kad „jau šiandien yra aišku, kad medžiotojas šovė ne tiesiai į jį puolusį šunį, o taikėsi pro šalį norėdamas jį išgąsdinti ir sustabdyti, tačiau kulka atšoko ir, deja, pataikė į gyvūną. Be to, mano žiniomis, šis šuo buvo sunkiai valdomas komandomis ir jau buvo agresyviai pasielgęs su kitais žmonėmis“.

Po kurio laiko pats Arvydas Komskis „Lietuvos ryto“ televizijai sakė, kad šunį supainiojo su vilku. „Jis staiga pasikeitė, šuoliais išsišiepęs ir į mane“, – aiškino A.Komskis, tvirtindamas, kad vienu momentu palaikė šunį vilku.

„Su tokia povyza, urgzdamas ir šuoliais, pasišiaušęs ir tiesiog į mane. Aš galvojau, kad būsiu papjautas, ir pagalvojau, kad tai vilkas ir instinktyviai šoviau“, – pasakojo Ramzį vieninteliu taikliu šūviu į krūtinę nušovęs medžiotojas.

Abejoja versijomis

15min kalbinti ekspertai teigė, kad visos pateiktos versijos yra beveik neįmanomos.

Kinologai sako, kad tarnybiniai šunys žmogų pulti gali tik dviem atvejais. Kai gauna komandą sulaikyti arba ginasi patys ir gina užpultą šeimininką. Šiuo atveju nebuvo nei komandos, nei užpuolimo. Pats šeimininkas teigia, kad Ramzis buvo nušautas tiesiog uostinėjantis pėdsakus.

Rikošeto versiją paneigė karybos ekspertai. Tokioje miškingoje vietoje šaunant į žemę kulka turėjo tiesiog susmigti į dirvą. Teorinė galimybė galėtų būti, jeigu kulka pataikytų į akmenį ar kitą kietą pagrindą, kurį šioje situacijoje yra sunku įsivaizduoti.

Pasak vieno iš ekspertų, net jeigu kulka ir būtų pataikiusi į akmenį – jo tada turėtų būti labai didelio ir tvirto. Mat iš nedidelio atstumo galingu ginklu iššauta kulka paprastą akmenį iš inercijos tiesiog suskaldytų ir susmigtų žemėn.

VIDEO: Dėl geriausio tarnybinio šuns vardo varžosi 14 keturkojų

Ekspertizių išvadų dar teks palaukti

Po įvykio ikiteisminį tyrimą pradėjo VSAT pareigūnai. Tarnybos metu nušautas šuo buvo perduotas ekspertams. Jam atliktos patalogo anatomo, biologinė ir balistinė ekspertizės.

Neoficialiais duomenimis, ekspertizė taip pat paneigė gynybinę Arydo Komskio versiją apie šūvį į žemę ir atsitiktinį rikošetą, pataikiusį į Ramzio krūtinę.

Ekspertai savo išvadas pateiks kiek vėliau. Tačiau neoficialiai prasitariama, kad medžiotojo šūvis buvo atliktas iš didesnio atstumo ir tikslingai nusitaikius per optinį taikiklį. Dėl šios priežasties A.Komskis greičiausiai ir nematė šalia buvusio kinologo. Visas dėmesys buvo sukoncentruotas į vaizdą taikiklyje.

Versija: A.Komskis supainiojo šunis

15min duomenimis, pareigūnai atmeta versiją, kad medžiotojai ir pats A.Komskis šiuo atveju galėjo būti prisidėję prie kontrabandos gabenimo.

Tačiau yra kitas keistas sutapimas, kuris galėtų paaiškinti A.Komskio sunkiai suvokiamus veiksmus.

2010 metais Bitėnų kaimo gyventoja Seimo nariams teigė, kad ji yra mačiusi, kaip vienas iš brolių Komskių kadais buvo pats atvažiavęs gelbėti laukuose įstrigusio kontrabandos krovinio. Tuomet dėl šios istorijos kilęs skandalas baigėsi teismu ir moters pralaimėjimu jame ir viešu atsiprašymu.

Kaip tik tose apylinkėse, kur dabar medžiojo Arvydas ir Zenonas Komskiai, ši moteris ir gyvena. Čia dažnai besilankantys žmonės sako, kad neretai galima sutikti bėgiojantį jos palaidą šunį.

Todėl neatmestina versija, kad A.Komskis tai žinodamas tikslingai taikėsi ir šovė, kaip jis tuomet manė, į broliui sukėlusios daug nemalonumų moters šunį. Bet tuo metu atsitiktinai ten kontrabandininkų pėdsakai sekė Ramzis. Kaip buvo iš tikrųjų – pasakys ekspertai ir teismas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min