Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 12d. 17:18

Kriminalinė Lietuva. Interviu su kontrabandininku: „Kai rėkia „Ant žemės!“ – bėgt neverta“

Interviu su kontrabandininku Tik prenumeratoriams Tik 15min
Interviu su kontrabandininku
Trečioji – paskutinė interviu su lietuvių kontrabandininku, dirbančiu Baltarusijos pasienyje, dalis. Joje pasakojama apie tai, kaip vyksta cigarečių permetimas per sieną, jų išvežimas, perdavimas klientui ir kas turi atlyginti nuostolius, jeigu krovinį sulaiko pasieniečiai.

„Kai gaudai dėžes, stengiesi, kad kojos būtų kaip prikaltos“

Per pėdsakų juostą dėžes permeta. Baltarusijos pusėje nieko tokio nėra. Jų viskas apleista. Ąžuolynai. Jie gali prieiti, o pas mus per smėlyną galima permesti. Aš pats nesusidūriau, bet ten, kur stovi sienos tvora, baltarusiai šaudo su ragatkėm. Tarp medžių pritvirtina ir šauna. Tada gan toli nuskrieja. Suriša lipnia juosta po 5 blokus ir šauna. Vienai dėžei „permesti“ reikia 10 šūvių. Čia laiko užtrunka.

Vietas reikia kaitalioti. Nes gali būti, kad vieną kartą praleis su cigaretėm nuo sienos, nors tave jau gal ir seka – vykdo operaciją. Kaitalioji ne tik vietas, bet ir išvažiavimo laiką.

Pats kai darai, tai stengiesi, kad neliktų jokio pėdsako. Kad neišsimintų takelis, jeigu eini per samanas, žiūri, kad neitum per dideles. Kur mažesnė. Kai gaudai dėžes, stengiesi, kad kojos būtų kaip prikaltos, bet vis tiek kartais išsimala žemė. Kokia dėžė nukrenta ar pats numini. Tada sutvarkai viską po to. Vietą irgi renkiesi tokią permetimui, kad nebūtų smėlio. Geriausia per griovį kokį.

„Kriminalinė Lietuva“ – didžiausią atgarsį 15min portale sulaukusių kriminalinių istorijų ciklas. Tai įvykiai, kurie paliko žymę Lietuvos teisėsaugos istorijoje: savo aplinkybėmis, o kartais ir banaliu brutalumu. Šis tekstas buvo publikuotas 2019-09-23.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

00:42
06:13
24:15

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie 15min