Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 2d. 17:14

Kriminalinė Lietuva. Išaiškintas valstybę melžusių dešimties įmonių tinklas

Antonis Mikulskis Tik prenumeratoriams
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Antonis Mikulskis
2019 m. birželio 13 dieną Vidaus reikalų ministerijoje buvo pristatyta Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos išaiškinta plataus masto pinigų plovimo schema ir tyrimas dėl mokesčių vengimo. Tyrimo metu išaiškinta, kad 10 įmonių galėjo nusikalstamu būdu įgyti ir legalizuoti apie 7 mln. eurų. Pinigų plovimo schema greičiausiai naudojosi ir ugniagesių automobilius montuojanti bendrovė.

Tada spaudos konferencijoje dalyvavo tuometinis vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadovas Antonis Mikulskis.

Sulaikyta 20 asmenų

Kaip kalbėjo E.Misiūnas, po tarptautinio tyrimo, kurį koordinavo Europolas, nustatyta 20-ies asmenų grupė, ji kaltinama pinigų plovimu, mokesčių nemokėjimu, papirkimais ir kitais nusikaltimais.

Tarp sulaikytųjų – įvairių įmonių vadovai ir finansininkai. Per operaciją praėjusią savaitę sulaikyta 20 įtariamųjų, 2 iš jų buvo suimti, vienas – 3 mėnesiams, kitas – 10 dienų.

FNTT tyrėjai atliko 52 kratas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Mažeikiuose. Buvo rasti ir paimti tyrimui reikšmingi dokumentai, juodraštiniai užrašai, kompiuteriai, skaitmeninės duomenų laikmenos. Atliekant vieną iš kratų buvo rastas nelegaliai laikytas dujinis šaunamasis ginklas.

„Kriminalinė Lietuva“ – didžiausią atgarsį 15min portale sulaukusių kriminalinių istorijų ciklas. Tai įvykiai, kurie paliko žymę Lietuvos teisėsaugos istorijoje: savo aplinkybėmis, o kartais ir banaliu brutalumu. Šis tekstas buvo publikuotas 2019-06-13.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min