Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 rugsėjo 15d. 11:39

Kriminalistai išaiškino tarptautinę sukčių grupę, per 4 dienas išviliojusią beveik 90 tūkst. eurų

Eurai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Eurai
Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai po kruopštaus neviešo, o vėliau – ikiteisminio tyrimo, kurio metu buvo atlikti slapti veiksmai, sulaikė Rusijos Federacijos 34-erių metų pilietį, kuris kartu su kitais Rusijos Federacijos piliečiais bei nenustatytais asmenimis – bendrininkais, veikė organizuota grupe ir per 4 rugpjūčio dienas apgaulės būdu įgijo didelės vertės svetimą turtą – beveik 90 000 eurų, priklausančių Italijoje registruotam juridiniam vienetui.

Minėti organizuotos grupės nariai nusikalstamu būdu gautas pinigines lėšas siekė nuslėpti ir vėliau įteisinti, t. y. skubiai atliko su jomis finansinę operaciją – nusikalstamu būdu įgytus pinigus pervedė į banko sąskaitą Lietuvoje, neįtardami, kad sąskaitą Lietuvoje jau kontroliuoja policija.

Organizuotos grupės nariai tikėjosi gauti pinigines lėšas grynaisiais pinigais ir taip nuslėpti tikrąją pinigų kilmę ir save (kaip tikruosius pinigų gavėjus).

Dėl kitų organizuotos grupės narių bus kreipiamasi į Rusijos Federacijos teisėsaugos institucijas teisinės pagalbos prašymu.

Policijos slaptosios operacijos metu vienas iš minėtos organizuotos grupės narių buvo sulaikytas Vilniaus mieste.

Dėl kitų organizuotos grupės narių bus kreipiamasi į Rusijos Federacijos teisėsaugos institucijas teisinės pagalbos prašymu dėl jų patraukimo baudžiamojon atsakomybėn ir galimos ekstradicijos ar baudžiamojo persekiojimo perėmimo.

Dėl minėto nusikaltimo Lietuvos kriminalinės policijos biure pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal požymius nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 2 dalyje ir 216 straipsnio 1 dalyje dėl sukčiavimo ir nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo.

Tyrimui vadovauja ir jį organizuoja LR Generalinės prokuratūros prokuroras.

Policija atkreipia dėmesį, kad pastaruoju metu Europoje stebimi įvairūs ir įžūlūs pinigų užvaldymo mechanizmai, kurių metu iš Europoje sąžiningai registruotų asmenų sąskaitų dingsta pinigai, vėliau, maskuojant pinigų kilmę, bandoma juos įvairiais būdais legalizuoti ir užvaldyti.

VIDEO: Išaiškinta tarptautinė organizuota grupė, įtariam pinigų plovimu ir sukčiavimu

Policija pataria būti budresniems, atsargiems, saugoti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis, dažniau pasidomėti savo sąskaitos likučiais,  o naudojantis elektronine bankininkyste, darant pavedimus stebėti ar nėra kokių nors neįprastų trikdžių, uždelsimo, papildomai atsidarančių langų, reikalavimų pateikti tam tikrus duomenis.

Ypač svarbu – iš to kompiuterio, iš kurio daromi pavedimai, neatidarinėti nežinomų siuntėjų arba įtartinų pranešimų elektroninių paštų, nes galimai tai gali būti atsiųstas virusas, kuris gali vartotojo piniginius srautus, darant bankinį pavedimą, nukreipti visiškai į kitą, nusikaltėlių kontroliuojamą, sąskaitą.

Jei pastebėjote panašius požymius, visų pirma kreipkitės į banką – tikslinkite faktus, sąskaitas, atšaukite pavedimus jei pamatėte, jog jis nukreiptas į kitą sąskaitą, o esant įtarimams dėl padaryto nusikaltimo, nedelsti ir kreiptis į policija.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

03:45
36:33
02:43

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie 15min