Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Kriminalistų vadas Algirdas Matonis iš darbo atleistas pagrįstai ir teisėtai

Algirdas Matonis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Algirdas Matonis
Šaltinis: 15min
0
A A

Teismas atmetė buvusio vyriausiojo komisaro Algirdo Matonio skundą.

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs buvusio vyriausiojo komisaro, Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko Algirdo Matonio skundą Policijos departamentui dėl sprendimo atleisti jį iš vidaus tarnybos panaikinimo, konstatavo, kad savo veiksmais pažeminęs pareigūno vardą pareiškėjas atleistas pagrįstai ir teisėtai.

A.Matonis kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydamas panaikinti 2014-03-31 Lietuvos policijos generalinio komisaro įsakymą, kuriuo jis atleistas iš pareigų, ir Policijos departamento 2014-04-01 sprendimo dalį, kuria atsisakyta atleisti iš vidaus tarnybos jam pačiam prašant. Pareiškėjas taip pat prašė teismo pakeisti atleidimo iš pareigų teisinį pagrindą ir pripažinti, kad jis iš pareigų atleistas savo noru, rašoma Vilniaus apygardos administracinio teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Sigitos Jacinevičienės-Baltaduonės pirmadienį paviešintame pranešime.

Teisinėje visuomenėje yra smerkiamas transporto priemonės vairavimas esant neblaiviam, todėl toks vadovaujamas pareigas einančio pareigūno, kuris turi rodyti pavyzdį ne tik eiliniams piliečiams, bet ir savo pavaldiniams, elgesys nedera su visuomenėje galiojančiomis moralės nuostatomis bei visuomenės teisėtais lūkesčiais, žemina visos vidaus tarnybos sistemos autoritetą.

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs šią administracinę bylą, priėjo išvadą, kad A.Matonis, neblaivus vairuodamas transporto priemonę, sulaužė Lietuvos valstybei duotą priesaiką, savo veiksmais pažemino pareigūno vardą, pakenkė visos policijos autoritetui ir yra atleistas iš pareigų teisėtai. Teismas pabrėžia, kad teisinėje visuomenėje yra smerkiamas transporto priemonės vairavimas esant neblaiviam, todėl toks vadovaujamas pareigas einančio pareigūno, kuris turi rodyti pavyzdį ne tik eiliniams piliečiams, bet ir savo pavaldiniams, elgesys nedera su visuomenėje galiojančiomis moralės nuostatomis bei visuomenės teisėtais lūkesčiais, žemina visos vidaus tarnybos sistemos autoritetą, mažina visuomenės pasitikėjimą valstybės pareigūnais. 

Šis Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas per 14 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, skundą paduodant per Vilniaus apygardos administracinį teismą arba tiesiogiai Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min