Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 3d. 13:48

„Kruonio HAE statybos“ vadovai įtariami pasisavinę daugiau nei 4,5 mln. Lt ES paramos

Šešėlinė ekonomika
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Rekonstrukcijos darbus atlikti įsipareigojusi bendrovė gavo 5,7 milijonų litų avansą, tačiau atliko darbų tik už 900 tūkst. litų.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba ir Generalinė prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame piktnaudžiavimu tarnyba įtariami akcinės bendrovės „Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės statyba“ valdybos pirmininkas Pranciškus Jurgutis ir generalinis direktorius Valdemaras Jasevičius, kurie įgyvendinant Europos Sąjungos remiamą projektą pasisavino daugiau nei 4,5 milijonus litų ir dalį – 2,4 milijonus litų – nusikalstamu būdu legalizavo.

Ikiteisminio tyrimo metu išaiškinta, kad Europos Sąjungos ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamame projekte dabar jau bankrutuojanti bendrovė „Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės statyba“, pasirašiusi rangos sutartį su Aplinkos projektų valdymo agentūra ir Elektrėnų savivaldybės administracija, įsipareigojo atlikti Elektrėnų–Vievio nuotekų valyklos rekonstrukcijos darbus, kurių bendra vertė daugiau nei 22 milijonai.

Rekonstrukcijos darbus atlikti įsipareigojusi bendrovė gavo 5,7 milijonų litų avansą, tačiau atliko darbų tik už 900 tūkst. litų.

Atskleista, kad bendrovės vadovai P.Jurgutis ir V.Jasevičius gautas avansines lėšas panaudojo ne projektui įgyvendinti, o bendrovės skoloms sumokėti. FNTT praneša, kad dalis Europos Sąjungos paramos lėšų per P.J. valdomą bendrovę panaudota už 2,3 milijonus litų įsigyjant patalpas Vilniaus Senamiestyje, o dar 100 tūkst. litų išgryninti iš bendrovės sąskaitos.

Ikiteisminio tyrimo metu FNTT tyrėjai surado ir apribojo nuosavybės teises į beveik 3 milijonų litų vertės įtariamųjų nekilnojamąjį turtą.

Baigta baudžiamoji byla perduota Vilniaus apygardos teismui. Už įvykdytas nusikalstamas veikas P.Jurgučiui ir V.Jasevičiui gresia laisvės atėmimas iki 10 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min