Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Kruvinojo Alytaus sekmadienio byla žaibiškai perduota teismui

Peilis
123rf.com nuotr. / Peilis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Bendromis prokurorų ir policijos pareigūnų pastangomis išaiškinta žmogžudystė Alytuje. Byla su kaltinamuoju aktu teismui perduota vos per keletą savaičių.

Tyrimo duomenimis, spalio 12 d. apie 11 val. Alytuje, Birutės gatvėje, name, rastas 1987 m. gimusio vyro kūnas su durtinėmis žaizdomis nugaroje. Sulaikytas neblaivus, tais pačiais metais gimęs įtariamasis. Jam nustatytas 1,37 promilės girtumas, uždarytas į areštinę.

Pirminiais duomenimis, žuvusysis ir į gyvybę pasikėsinęs vyras gyveno ir dirbo kartu. Nužudytas vyriškis iš Anykščių rajono į Alytų persikėlė maždaug prieš du mėnesius, kai iš įtariamojo gavo darbo pasiūlymą.

Sekmadienis Birutės gatvėje prasidėjo išgertuvėmis. Per išgertuves tarp bendraamžių kilo konfliktas. Peiliu sužalotas anykštėnas mirė, dar vienas kartu puotavęs vyriškis sužalotas. Pastarasis pareigūnams nurodė, kad įtariamasis jam kelis kartus peiliu dūrė į krūtinę ir ranką. Sužalotas vyras sugebėjo pasprukti nuo užpuoliko. Alytaus kriminalistai jį rado netoli Jazminų turgavietės esančiame miškelyje. Nukentėjusio vyriškio dėl sukčiavimo ieškojo Alytaus policija. Jis uždarytas į areštinę.

Nužudymu įtariamas vyras policijai gerai žinomas, 8 kartus teistas už plėšimus, vagystes, viešosios tvarkos pažeidimus, pasipriešinimą valstybės tarnautojui, fizinio skausmo sukėlimą, dokumentų klastojimą. Bausmes atliko įvairiose įkalinimo įstaigose.
Alytaus rajono apylinkės teismas įtariamąjį leido suimti trims mėnesiams.

Ikiteisminio tyrimo veiksmai atlikti per savaitę, o spalio 23 – iąją, byla su kaltinamuoju aktu perduota Kauno apygardos teismui.

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Alytaus aps. VPK) Nusikaltimų tyrimo skyriaus vyresniosios tyrėjos Danguolės Marčinskienės, ištyrusios nužudymą nuomone: „Sėkmingą šio nusikaltimo eigą ir atskleidimą lėmė greita pareigūnų reakcija, profesionalūs veiksmai įvykio vietoje, glaudus bendradarbiavimas su Valstybinės teismo medicinos tarnybos prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Alytaus poskyrio ekspertais, Alytaus apskrities VPK Kriminalinės policijos padaliniais, su tyrimą organizavusiu ir kontroliavusiu prokuroru, bei kitų institucijų darbuotojais ir pareigūnais.

Manau, kad tokį ikiteisminį tyrimą galima laikyti gerosios praktikos pavyzdžiu.

Nusikaltimų atskleidimas yra kolektyvinis darbas, kuris be kitų kolegų supratingumo, geranoriškumo gali trukti daug ilgiau nei to norėtum.

Suprantu, kad ne visada pakanka finansinių ir žmogiškų resursų tyrimus atlikti greitai, bet nusikaltimai žmogaus sveikatai ir gyvybei turėtų būti prioritetiniai, todėl planuodami nusikalstamų veikų tyrimą privalome nusistatyti tyrimų prioritetus. Greitumas pasiekiamas pareigūno suplanuoto darbo laiko sąskaita, o ne supaprastinus procesines procedūras. Šio ikiteisminio tyrimo greitumui ir rezultatyvumui didelės reikšmės turėjo prokuroro vaidmuo organizuojant ikiteisminį tyrimą,  kad būtų dirbama racionaliai ir efektyviai, kad nebūtų skiriami pertekliniai, nepagrįsti, ilgai trunkantys ir brangūs tyrimai, kurie tokio pobūdžio bylose paprastai skiriami, net jei įvykio aplinkybės, nusikaltimo motyvai aiškūs ir įtariamojo psichinė būsena nekelia įtarimų. Manau, kad tokį ikiteisminį tyrimą galima laikyti gerosios praktikos pavyzdžiu.“

Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamąjį kodeksą, už nusikaltimą, numatytą 129 str. 1 d., gresia laisvės atėmimas nuo septynerių iki penkiolikos metų, pažymima Alytaus apskrities VPK komunikacijos grupės vyriausiosios specialistės Kristinos Janulevičienės trečiadienį paviešintame pranešime.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min