Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 gruodžio 24d. 13:44

Kūčių išvakarėse stichija Lietuvoje be elektros paliko tūkstančius vartotojų

Įspėjimas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Įspėjimas
Dėl gamtos stichijų poveikio ketvirtadienį Rytų Lietuvos teritorijoje elektros energijos tiekimas sutriko apie 5 tūkst. vartotojų. Labiausiai nukentėjo Utenos ir Panevėžio regionai.

Kaip informuoja Rytų skirstomieji tinklai, ketvirtadienį apie 11 val. Panevėžio rajone be elektros buvo likę apie 1 700 vartotojų, Molėtų r. – apie 300 vartotojų, Ignalinos r. – apie 900, Zarasų r. – apie 400, Švenčionių r. – apie 800, Utenos r. – 400 vartotojų., Anykščių r. – apie 100 vartotojų.

Mažiausiai gamtos stichija nuskriaudė Vilniaus regioną. Šiame regione elektros tiekimą teko  atnaujinti tik kelioms dešimtims vartotojų, Alytaus regione elektros tiekimo sutrikimų dėl gamtos stichijų padarinių nebuvo.

Pagrindinės elektros tiekimo sutrikimų priežastys – dėl trečiadienio vakarą prasidėjusios šlapdribos ir lijundros apledėję medžiai, kurie neišlaikę svorio virsdami nutraukė elektros oro linijas, ir dėl apledėjimo nutrūkę ledo svorio neišlaikę elektros oro linijų laidai.

Pasak RST dispečerinio centro Operatyvinio planavimo grupės vadovo Ervino Pareigio, RST atsiprašo elektros energijos vartotojų dėl laikinų sutrikimų ir užtikrina, jog bendrovė imasi visų būtinų priemonių, kad gamtos stichijų padariniai būtų pašalinti ir elektros energijos tiekimas būtų atnaujintas kaip galima greičiau.

„Suprantame, kad elektros tiekimas visiems vartotojams ypač aktualus švenčių išvakarėse. Šiuo metu nuo gamtos stichijų nukentėjusiose vietose intensyviai dirba 100 operatyvinių ir remonto brigadų – šalina elektros energijos tiekimo trikdžius. Darbus ypač apsunkina apledėję, o vietomis pažliugę, sunkiai išvažiuojami keliai, išvirtę medžiai, kurie trukdo greitai pasiekti pažeistas oro linijas miškingose vietovėse“, – sako Ervinas Pareigis.

Gamtos stichijų padaryti nuostoliai bendrovei bus įvertinti baigus visus elektros energijos tiekimo atkūrimo darbus RST teritorijoje.

RST primena gyventojams, kad siaučiant gamtos stichijoms būtina laikytis saugaus elgesio reikalavimų. Tik saugūs veiksmai padės išvengti nelaimingų atsitikimų.

Pastebėjus nutrūkusį elektros energijos oro linijos laidą ar elektros energijos linijos atvado laidą, jokiu būdu negalima jo liesti ir priartėti arčiau jo kaip 8 metrai.

Negalima artintis ir liesti ant elektros energijos laidų užvirtusių medžių, kadangi jie taip pat gali būti pavojingi.

Pastebėjus apgadintus ar kibirkščiuojančius elektros energijos įrenginius, ant gatvės, automobilių ir kitur nukritusius, nutrauktus laidus, būtina nedelsiant kreiptis pagalbos į RST telefonu 1802 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Siekiant padėti žmogui, nukentėjusiam nuo elektros srovės, būtina laikytis atsargumo ir iškviesti greitąją pagalbą telefonu 112.

Pranešimai apie gedimus RST tinkle priimami kontaktų centro tel. 1802. Kontaktų centras ne tik priima pranešimus, bet ir informuoja klientus apie vykdomą elektros energijos tiekimo sutrikimų šalinimą RST teritorijoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Kūčios

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

02:04
31:41
24:11

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min