TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kūdikį nužudžiusi pora: jis neleido miegoti

Sugyventiniai teisme dangstė savo veidus.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr / Sugyventiniai teisme dangstė savo veidus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusį pavasarį dviejų mėnesių kūdikį mirtinai užpurčiusi ir nepaliaujamai skriaudusi jauna klaipėdiečių pora stojo prieš teismą.

Klaipėdos apygardos teisme trečiadienį pradėta nagrinėti byla, menanti praėjusių metų gegužės 20 d. įvykius uostamiestyje, Mokyklos gatvės bendrabutyje.

Kūdikį mušė nuolat

Tuomet medikams paskambinusi 22-ejų Gintarė Pliuškienė ėmė pasakoti, kad maitinama užspringo jos dviejų mėnesių neturinti dukrytė Gabija. Atvykę greitosios pagalbos medikai mergaitę jau rado mirusią. Ant mergytės kūnelio buvo matyti kraujosrūvos. Anot Gintarės kaimynų, pati mergaitės mama nelaimės dieną buvo gerokai išgėrusi.

Teismo medicinos ekspertų išvados parodė, kad mergaitė buvo nuolatos mušama. Jai buvo sutrenktos smegenys, sulaužyti šonkauliai. Nurodyta, kad mergaitei ne kartą buvo suduota per galvą, ji nuolat mušta, trankyta, purtyta. Kaltinamajame akte nurodoma, kad vaikas buvo numestas ant žemės, daužytas į stalą, muštas susuktu frotiniu rankšluosčiu.

Teisme G.Pliuškienė pasakojo, kad mergaitės ji nelaukė. Pašlijus santykiams su sutuoktiniu ji net manė vos gimus kūdikiui jo atsisakyti ir palikti „Gyvybės langelyje“. Pati senelių auginta jauna mama pasakojo, kad tik susipažinusi su ne kartą teistu 21-erių Dominyku Jurgučiu nusprendė pasilikti vaikelį. Tačiau neslėpė, kad apsispręsti padėjo ir motinystės išmokos.

Kasdien girtavo

Per pažinčių laidą pora susipažino, kai Gintarė jau laukėsi. Būsimas kūdikis esą netrukdė porai draugauti. Nuolatinių pajamų neturintys sugyventiniai dažnai girtavo. Jauną šeimą rėmė artimieji, kartais Dominykui pavykdavo rasti pavienių darbų.

Kasdienėms girtuoklystėms netrukdė nė Gintarės nėštumas, nė tik ką gimęs kūdikis. Netrukus sugyventinių santykiai pašlijo. Teisme Gintarė kaltino Dominyką smurtu, šis moterį – nuolatiniu girtavimu, mergaitės nepriežiūra.

„Ji kasdien gerdavo, kai pareidavau iš darbo ji jau būdavo girta, vaikas jai nerūpėdavo“, – aiškino jis teisme. Kaimynai taip pat patvirtino, kad mergaite labiau nei mama rūpinosi jos patėvis.

Pati Gintarė neslėpė, kad alkoholį vartoja jau nuo septyniolikos, o apsigyvenusi Mokyklos gatvėje ji gerdavo kasdien – progų nė nereikėjo.

„Iš pradžių Dominykas vaikui rodė ypatingą meilę, tačiau ji darėsi vis nerami, apsirgo, ji vis verkdavo. Abiem trūko kantrybė. Kartą jis spyrė į vaiko vežimėlį, sudavė rankšluosčiu. Ir pati esu sudavusi vaikui, kad jis nusiramintų“, – jauna mama paskojo teismo salėje. Maistelio esą mergaitei netrūko, ji nebadavusi.

Vaikas trukdė miegoti

Lemtingosios dienos išvakarėse pora girtuokliavo nuo pat ryto. Gintarė neslėpė – mažylė buvo palikta viena kambaryje. Kai vakare jie grįžo į kambarį, nepamaitinta ir nepakeistomis sauskelnėmis palikta mergaitė verkė. Kantrybės pritrūkęs sugyventinis spyrė į vežimėlį. Mergaitei suduota kumščiu per veidelį, krūtinę. „Jis man pasakė, kad neturi kantrybės auginti svetimo vaiko“, – teigė Gintarė.
Gegužės 19-osios vakarą ji iškėlė mergaitę iš vežimo ir sviedė į lovą. Kūdikio galva atsitrenkė į lovagalį. Mergytė nesiliovė verkusi, tada motina ją dar trenkė į stalą.

„Kaip ten viskas buvo aš jau nebepamenu, buvau afekto būsenoje“, – pasakojo ji teismui. Tačiau prisiminė, kaip iš mergytės nosytės ėmė bėgti kraujas. Ji kruopščiai išvaliusi kraują moteris suprato, kad vaikas jau nebegyvas. Darsyk numetė jį ant žemės – manė, kad šitaip vėliau galės pasiteisinti esą kūdikis iškrito.

Teisme ji keitė parodymus. Iš pradžių dangsčiusi sugyventinį vėliau ji ėmė aiškinti, kad bijojusi nekart teisto vyro. Esą šis žadėjo ją vesti, išėjus iš kalėjimo remti finansiškai.

„Aš nepamenu, kuris kaip mušėme, juk buvom abu girti“, – sakė ji. Teisme ji pripažino kaltę. Dominykas savo kaltę neigė teigdamas, kad jis mergaitės nemušė, tik porą kartų vos „nestipriai“ sudavęs.

Kitą dieną Gintarė išsikvietusi kaimynus bei medikus visiems ėmė aiškinti, kad mergaitė užspringo maisteliu.

Sugyventiniams už tokį brutalų nusikaltimą gresia įkalinimas nuo 8 iki 20 metų arba iki gyvos galvos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min