Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Kunigas Algirdas Toliatas kviečia kurti naujas policijos madas – noro saugoti, ginti, padėti

Marijampolėje lankėsi Policijos departamento kapelionas kun. Algirdas Toliatas. Jaunas, charizmatiškas kunigas bendravo su policijos vadovais ir darbuotojais bei skleidė svarbią žinią – policija, išsikėlusi aukštus tikslus ir vertybes, tikrai gali juos pasiekti, tereikia nedaug, bet svarbių dalykų. Svarbu, kad miesto bendruomenė palaikytų policiją ir jos siekius. Mūsų pažiūros gali būti skirtingos, partijos, nuomonės nesutapti, netgi tikėjimas skirtis, tačiau yra vertybių, kurios bendros ir jungia visus.
Renginio metu
Renginio metu / Marijampolės aps. VPK nuotr.

Kodėl jaunas, Prancūzijoje, Italijoje mokslus baigęs kunigas pradėjo dirbti policijoje?

Bažnyčioje tarnavau kartu su policijos kapelionu, kuriam kaip tik artėjo 3-ejų metų kadencijos policijoje pabaiga. Daug kalbėdavomės apie jo darbą. Pagalvojau, kad tai vieta, kur galima sutikti tiek įvairių žmonių – skirtingai mąstančių, puoselėjančių įvairias vertybes. Taigi pasiprašiau pats – sakau, norėčiau, jei būtų galima. Mano kandidatūrai pritarė vyskupas, neprieštaravo ir generalinis komisaras.

Dirbate nuo praėjusių metų lapkričio. Nuo altoriaus – tiesiai į vadinamąją jėgos struktūrą. Ir...?

Maniau, kad bus labai sunku, kad bus daug atšiauresnis požiūris – „Ką kunigas gali veikti valstybinėje institucijoje?“. Tačiau buvau maloniai nustebintas – čia tiek daug geranoriškumo! Policijoje matau labai gražių iniciatyvų, sutinku daug šviesių žmonių. Su jais, sujungus jėgas, galima padaryti svarbių darbų, naudingų ne tik pačiai policijai, bet ir visai Lietuvai.

Esate vienas iš jaunų kunigų, kuris aktyviai išnaudojate naująsias technologijas Dievo žodžiui skelbti. Turite savo asmeninį tinklaraštį, kuriame publikuojami audio ir video pamokslai bei dalinamasi kita su tikėjimu susijusia informacija. Ar darbas policijoje netrukdo dvasininko darbui?

Atvirkščiai – atsivėrė dar platesnės perspektyvos. Policija – labai didelė struktūra, joje įvairūs žmonės su įvairiomis patirtimis. Jaučiuosi labai praturtintas. Vyksta gražūs mainai – tuo, ką turiu, dalinuosi su kitais, taip pat ir pats daug gaunu. Todėl norisi rasti daugiau įvairių bendradarbiavimo formų, ko rezultatas – saugus žmogus – turėtų būti realiai naudingas Lietuvai.

Populiarinate kultūrą keliuose, kalbate apie problemas – prekybą žmonėmis, jų organais, organizuojate policijos darbuotojams ir jų šeimoms apmąstymo valandas. Koks žvilgsnis į ateitį, kokie planai?

Yra bendri tikslai (saugoti gyvybę keliuose, tausoti žmogų ir pan.), tačiau man visada atrodė svarbiausia drauge kurti policijos vienybę, akcentuojant jos vertybes. Kartais nepagalvojame, kad nereikia didelių biudžetų, norint sužadinti vidinį žmonių potencialą – tereikia pasistengti, kad pareigūnui darbe būtų saugu ir gera. Norėtųsi, kad išnaudotume savo vidinius resursus darbuose: būtume vieni kitiems mieli, paslaugūs, geri. Darbas užima per daug laiko mūsų gyvenime, kad galėtų būti nemalonus.

Manote, tai lengva? Įmanoma?

Įmanoma. Daugelis gražių dalykų gimsta neformalioje aplinkoje. Turiu svajonę – sekmadieniais suburti pareigūnus su šeimomis ne tik Dievo žodžio pasiklausyti, bet ir dalyvauti kultūros programoje, pabendrauti. Taip galėtume sukelti gražių idėjų bangą, aktualizuoti, sujungti gerą praktiką. Tačiau geriems darbams reikia palaikymo – be to jie nudžius, nunyks. Tik piktžolės pačios auga.

Turbūt nėra darbo kolektyvų, kuriuose nebūtų konfliktų, pavydo, apkalbų. Matau ir policijoje – pradedantys dirbti jauni pilietiškai nusiteikę pareigūnai ketina pakeisti pasaulį, ir jei susiduria su nepalaikymu, tas noras gali labai greitai praeiti. Geros iniciatyvos tiesiog užsidirvonuoja.

Žmogus turi savybę manyti, kad kažkas, bet ne jis pats, ims ir pakeis pasaulį, padarys jį geresnį. Tačiau tai daryti turi kiekvienas asmeniškai ir visi kartu – kalbėdamiesi, bandydami pakeisti tai, ką reikia keisti, sujungdami puikias, bet pavienes iniciatyvas, į visumą. Policija turi išsikėlusi labai aukštas vertybes. Reikia dirbti, kad tos vertybės taptų realybe kasdienybėje.

Kas nustebino dirbant policijos kapelionu?

Manę niekas nestebina – normalu, kad didelėje sistemoje visko yra. Dažnai mąstau apie tai, kaip kurti policijos madas, kaip vertybes padaryti madingas. Prieš 20 metų muzika, dainavimas, šokiai buvo tema „apie nieką“, o dabar tai tapo madinga. Kodėl nepasistengus, kad madinga taptų mandagiai elgtis keliuose? Mandagiai elgtis bet kur – parkuose, parduotuvėse, darbe. Iškelti vertybes, kurios svarbios ne tik policijai, bet visai mūsų visuomenei, kiekvienam žmogui. Tačiau norint kažką vertybiško duoti kitiems, reikia vidinės stiprybės, motyvacijos. O tai reikia susikurti viduje. Nenuostabu, kad ne visada žmonėms tai pavyksta. Todėl mano tikslas – gražias idėjas suvienyti, kad gražūs idealai, surašyti popieriuje, taptų kūnu. Tai darysime kartu – provokuodami gerumą, iškeldami, vienydami gražias iniciatyvas, suburdami policijos darbuotojų šeimas. Bet mums labai svarbu sulaukti daugiau pasitikėjimo iš visuomenės. Tai įkvėptų kurti naujas policijos „madas“ – patikimumo, noro saugoti, ginti, padėti.

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato tekstas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius