Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kunigo Ričardo Mikutavičiaus žudikas Vladas Beleckas lieka Lukiškių kalėjime

Vladas Beleckas
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Vladas Beleckas
Šaltinis: 15min
0
A A

Prašymą perkelti jį iš Lukiškių TIK į pataisos namus V.Beleckas motyvavo savo nuolankiu elgesiu, taip pat noru pasitaisyti sveikatą ir bendrauti su artimaisiais.

Ketvirtadienį teisėjas Audrius Cininas išnagrinėjo Lukiškių tardymo izoliatoriaus kalėjimo (TIK) teikimą dėl 57 metų Vladas Belecko perkėlimo iš kalėjimo į pataisos namus.

Kaip skelbta anksčiau, V.Beleckui įkalinimo bausmė iki gyvos galvos už R.Mikutavičiaus nužudymo ir jo meno kolekcijos vagystės organizavimą buvo skirta 2000–ųjų rugsėjį. Jis Lukiškių tardymo izoliatoriuje–kalėjime bausmę atlieka nuo 1999–ųjų kovo.

Kauno kunigas, poetas, kolekcininkas 63 metų R.Mikutavičius nužudytas 1998 metų liepos 1 dieną.

Kunigas 1998 metų birželio 31–osios vakarą buvo įviliotas į svetimą butą. Ten jis apsvaigintas eteriu, po to žudikų automobilio bagažinėje nuvežtas prie Nemuno, kur dar gyvas buvo išrengtas, suvyniotas į tinklą ir nuskandintas. Nusikaltėliai iš kunigo buto pavogė įvairių meno vertybių, įvertintų milijonais litų.

„Labai prašau išleisti mane iš kalėjimo į pataisos namus, nuolankiai“, – į teismą ketvirtadienį kreipėsi V.Beleckas. Jis teigė labai išgyvenantis dėl savo padarytų nusikaltimų, akcentavo, kad jam jau beveik 60 metų.

Praėjusių metų rugsėjį V.Belecko prašymą perkelti į pataisos namus teismas jau buvo atmetęs, nes paaiškėjo, kad kalinys net du kartus kameroje turėjo mobilųjį, už tai jam buvo skirta 10 ir 15 parų karcerio.

Prokuratūros atstovė V.Belecko perkėlimui prieštaravo ir šįkart. Posėdyje dalyvavęs Lukiškių TIK atstovas patvirtino, kad teikimą palaiko.

Papildyta 11.11 val. Teismas atmetė V.Belecko prašymą jį perkelti į pataisos namus. 

Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo atstovės ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Airinės Šerelytės ketvirtadienį operatyviai išplatintame pranešime pažymima, kad spręsdamas klausimą dėl nuteistojo perkėlimo į pataisos namus, teisėjas atsižvelgė į tai, kad V.Belecko padaryti nusikaltimai yra itin sunkūs, sukėlę sunkias neigiamas pasekmes.

Savo kaltę dėl padarytų nusikaltimų nuteistasis pripažino tik prieš prašydamas kalėjimo administracijos teikti teikimą dėl jo perkėlimo į pataisos namus, todėl tai teismui kelia rimtų abejonių dėl jo prisipažinimo ir gailėjimosi nuoširdumo. Šios aplinkybės leidžia teigti, kad V.Beleckui pačios griežčiausios bausmės – laisvės atėmimo iki gyvos galvos, atliekamos kalėjime, tikslai dar nėra pasiekti.

Nutartis per 5 dienas gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min