Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 10d. 10:52

Kuriozas virtuvėje: pusryčius virusi vilnietė į puodą šliūkštelėjo dyzelino, kilo gaisras

Sudegusi lauko virtuvė
Vilniaus ugniagesių nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: sudegusi virtuvė.

Praėjusį savaitgalį Lietuvoje kilo 65 gaisrai, nusinešę 2 žmonių gyvybę ir 2 gyventojus traumavę.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pirmadienį apibendrino praėjusio savaitgalio įvykius. Tarp jų pasitaikė ir kuriozinių nutikimų.

Sausio 8-sios naktį Vilniuje, R.Jankausko gatvėje, gaisras kilo daugiabučio namo rūsyje. Čia įrengtame sandėliuke išdegė sendaikčiai ir skudurai, o per gaisrą kojas apdegė ir smalkėmis apsinuodijo 60-metis vyras. Atskubėję ugniagesiai nukentėjusįjį išvedė laukan, o medikai išvežė jį ligoninėn. Nelaimės aplinkybės aiškinamos.

Sekmadienio naktį Alytaus rajono Panemuninkėlių kaime, sodų bendrijoje „Versmė“ gaisras kilo G.M. sodo namelyje. Čia užsikimšus kaminui buvo uždūmintos vidaus patalpos. Iškviesti ugniagesiai išvedė laukan dūmų prisikvėpavusį 25 metų vyrą ir perdavė jį medikams bei išvėdino kambarius.

Sekmadienį vakare Šakių rajono Matulių kaime užsidegė B.J. gyvenamasis namas. Ugniagesiams atvykus į iškvietimo vietą, pastato stogas jau buvo sukritęs, o pats pastatas degė atvira liepsna. Atliekant perkasimo darbus buvo rasti 2 žmonių apdegę kūnai. Jų tapatybės ir lytys nustatinėjamos, įvykio aplinkybės taip pat tiriamos (nuotraukas, kuriose užfiksuoti gaisro padariniai, galite pamatyti čia).

Dar vienas beveik kuriozinis įvykis, vos nepasibaigęs tragiškai, buvo įregistruotas šeštadienio rytą Vilniuje, Birželio 23-iosios gatvėje esančiame daugiabučio namo bute. Čia 81 metų buto šeimininkė sumaišė skysčius ir vietoj aliejaus į puodą įpylė dyzelino, kuris netrukus užsidegė. Iškviesti ugniagesiai užgesino kilusį gaisrą, o medikai buto šeimininkę ir jos du svečius išvežė į ligoninę sveikatos patikrai. Po patikros visi buvo paleisti namo.

Savaitgalį ugniagesiai dar atliko 73 įvairius gelbėjimo darbus ir išgelbėjo 4 žmones. Daugiausia – 31 kartą gelbėtojams teko traukti automobilius iš sniego pusnių ar patraukti juos po avarijų nuo važiuojamųjų kelio dalių. 7 kartus ugniagesiai traukė įklimpusius greitosios medicinos pagalbos automobilius, 6 kartus vyko valyti stogų ar šalinti nuo jų pavojingai atitrūkusius daiktus.Šeimininkė sumaišė skysčius ir vietoj aliejaus į puodą įpylė dyzelino, kuris netrukus užsidegė. Iškviesti ugniagesiai užgesino kilusį gaisrą, o medikai buto savininkę ir jos du svečius išvežė į ligoninę.

Ši žiema jau pridarė nemažų nuostolių ne vienam ūkininkui ar neprižiūrimo namo savininkui. Gausiai pasnigus stora sniego danga įlaužė ne vieną pastato stogą. Štai penktadienį Tauragės rajono Pajūrio kaime nuo gausaus sniego įgriuvo didelės fermos stogas. Fermoje buvo laikomas 21 galvijas. Laimė, per šį įvykį gyvuliai nenukentėjo.

Penktadienio vakarą didelės sniego apkrovos neišlaikė ir įgriuvo Joniškio rajono Gedvainių kaime esančio ūkinio pastato stogo konstrukcijos. Ir šiame įvykyje tvarte buvę gyvuliai nenukentėjo.

Šeštadienio rytą Skuodo rajono Antrame Kulų kaime nuo gausaus sniego įgriuvo ūkinio pastato stogas ir sugriuvo medinis priestatas, kuriame buvo prispausti 5 galvijai. Atskubėję ugniagesiai padėjo išgelbėti gyvulius ir pervesti juos į kitą pastatą.

Sekmadienį vakare, kaip jau rašė 15min.lt, vakare Zarasų rajono Apkartų kaime nuo didelio sniego svorio lūžo medinė gyvenamojo namo stogo konstrukcija ir su nulaužtu kaminu nuslydo ant žemės. Namo gyventojams teko atjungti elektrą ir laikinai išvykti pas giminaičius.

Pirmadienio naktį Kaune, Veiverių gatvėje nuo gausaus sniego įgriuvo dviejų aukštų apleisto namo stogas ir viena pastato dalis. Per griūtį buvo apgadinti dar 2 automobiliai.

Ugniagesiai gelbėtojai įspėja: kad nepasikartotų savaitgalį įvykusios nelaimės, gyventojai, daugiabučius namus administruojančios bendrijos ar įmonės turėtų nukasti sniegą tose vietose, kuriose gali susidaryti pavojingos nuošliaužos bei nudaužyti varveklius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min