Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kuršių mariose pramogaudami nidiškiai įvažiavo į Rusijos teritoriją (nuotraukos)

Pasieniečių sulaikytas motociklas
VSAT nuotr. / Pasieniečių sulaikytas motociklas
Šaltinis: 15min
0
A A

Naudodamiesi pajūryje veikiančia Kuršių marių ir teritorinės jūros vaizdo stebėjimo sistema antradienį pasieniečiai sulaikė tris mariose sieną su Rusija pažeidusius nidiškius. Du pramogautojai ledu į šalies kaimynės teritoriją įvažiavo senutėliu motociklu, vienas – motoroleriu.

VSAT nuotr./Pasieniečių sulaikytas motociklas
Pasieniečių sulaikytas motociklas

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, antradienį naudodamiesi šia vaizdo stebėjimo sistema, dar vadinama elektronine akimi, Pakrančių apsaugos rinktinės pareigūnai užfiksavo, kaip vienas objektas Kuršių mariose neteisėtai kirto Lietuvos ir Rusijos sieną, apsisuko ir grįžo.

Apie tai VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės Neringos užkardos pasieniečiai pranešė Kuršių mariose patruliuojančio laivo ant oro pagalvės „Christina“ įgulai.

Rolando Žalgevičiaus nuotr./Pasieniečių laivas ant oro pagalvės ant Kuršių marių ledo
Pasieniečių laivas ant oro pagalvės ant Kuršių marių ledo

Netrukus šie pasieniečiai ant marių ledo sulaikė du Nidos gyventojus, 31 ir 34 metų vyrus, važiuojančius senu rusišku motociklu MK su lopšeliu. Tai buvo ne žvejai, kurių pastarosiomis dienomis ant marių netrūko, o tiesiog pramogautojai.

Paaiškėjo, kad abu nidiškiai neregistruota ir techniškai netvarkinga transporto priemone Kuršių marių ledu apie 100 metrų įvažiavo į Rusijos teritoriją, apsisuko ir grįžo.

VSAT nuotr./Pasieniečių sulaikytas motoroleris
Pasieniečių sulaikytas motoroleris

Tuo metu virš marių tvyrojo tirštas rūkas, o matomumas tesiekė 50 metrų.

Vyrams už neteisėtą valstybės sienos perėjimą dėl neatsargumo pradėta administracinė teisena. Surinktą medžiagą pasieniečiai perduos Klaipėdos miesto apylinkės teismui. Motociklas laikinai saugomas Neringos užkardoje. Nidos gyventojai po apklausos paleisti.

Tą pačią dieną pasieniečiai per Kuršių marių ir teritorinės jūros vaizdo stebėjimo sistemą pastebėjo dar vieną objektą, neteisėtai kirtusį Lietuvos ir Rusijos sieną Kuršių mariose.

VSAT nuotr./Pasieniečių laivas ant oro pagalvės „Christina“
Pasieniečių laivas ant oro pagalvės „Christina“

Į įvykio vietą vėl buvo nusiųsti „Christina“ pasieniečiai.

Šįkart jiems įkliuvo maždaug 50 metrų į šalies kaimynės teritoriją ledu įvažiavęs, tada apsisukęs ir į Lietuvos pusę grįžęs motorolerio vairuotojas, 46 metų Nidos gyventojas.

Motoroleris saugomas Neringos užkardoje, o pasieniečiai pradėjo administracinės bylos teiseną. Surinkta medžiaga irgi bus perduota teismui.

Nidiškiams už neteisėtą sienos perėjimą dėl neatsargumo gresia administracinės baudos nuo 250 iki 500 litų.

Šiuo metu Kuršių mariose laikinaisiais ženklais pažymėta valstybės sienos apsaugos zona, į kurią norint patekti reikia pasieniečių leidimo. Nuo šių ženklų iki valstybės sienos linijos yra apie 200 metrų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kuršių marios
Parašykite atsiliepimą apie 15min