Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kuršių mariose pramogavusi latvių šeima pažeidė sieną su rusija

Paaiškėjo, kad sieną pažeidė irklinė valtis su bure. Ji ir plaukę žmonės VSAT pareigūnų buvo pristatyti į Nidos uostą.
VSAT nuotr. / Paaiškėjo, kad sieną pažeidė irklinė valtis su bure. Ji ir plaukę žmonės VSAT pareigūnų buvo pristatyti į Nidos uostą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kuršių mariose pramogavusiai latvių šeimai pasiplaukiojimas išnuomota valtimi baigėsi nemalonumais – užsieniečiai pažeidė Lietuvos ir Rusijos sieną, teigiama išplatintame pranešime spaudai.

Antradienį VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės (PAR) Neringos užkardos pasieniečiai per teritorinės jūros ir Kuršių marių stebėjimo sistemą mariose pastebėjo, kad viena plaukiojimo priemonė kirto valstybės sieną iš Lietuvos į Rusiją ir grįžo atgal.

Į šią apie 2 km nuo Nidos esančią vietą iškart buvo išsiųstas greitaeigis pasieniečių kateris „Boomeranger“. Jo įgula pažeidėjus sulaikė.

Paaiškėjo, kad sieną pažeidė irklinė valtis su bure. Ji ir plaukę žmonės VSAT pareigūnų buvo pristatyti į Nidos uostą.

Išsiaiškinta, kad Kuršių mariose Nidoje išnuomota plaukiojimo priemone pramogavo iš Latvijos atvykusi šeima – 35-erių šios šalies gyventojas be pilietybės, 36-erių Latvijos pilietė ir 10-ies bei 11-os metų nepilnamečiai taip pat šios šalies piliečiai.

Pakrančių apsaugos pasieniečiams užsieniečiai teigė norėję apiplaukti mariose pastatytas žvejų gaudykles, manevro metu nesuvaldę valties ir įplaukę į Rusijos teritoriją.

Jų išsinuomota plaukiojimo priemonė yra dvi tarpusavyje sujungtos iklinės valtys su burėmis.
Kuršių mariose sienos apsaugos zona, nuo kurios iki sienos su Rusija linijos yra keli šimtai metrų, yra pažymėta ryškiai galtonais plūdurais su užrašais.

Neringos užkardoje latviams dėl neteisėto sienos perėjimo dėl neatsargumo pradėta administracinė teisena. Jiems pasieniečiai įteikė šaukimus atvykti į Klaipėdos apylinkės teismą bylos nagrinėjimui. Už tai pramogautojams gresia baudos nuo 250 iki 500 Lt.

Pastarosiomis dienomis tai jau antras panašus pažeidimas Kuršių mariose, pasieniečių užfiksuotas per teritorinės jūros ir Kuršių marių stebėjimo sistemą. Sekmadienį vakare šeši šilutiškiai pramogautojai Kuršių mariose kateriu irgi pažeidė Lietuvos ir Rusijos sieną.. Juos sulaikė Neringos užkardos patrulinio laivo „Madeleine“ greitaeigio skuterio įgula. Ji pasivijo pažeidėjų katerį, kai šis buvo apsisukęs ir grįžo į Lietuvos vandenis. Sulaikytieji tuomet aiškino, kad Lietuvos valstybės sieną kirto praradę orientaciją dėl blogų oro sąlygų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min