Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 7d. 15:05

Kuršių mariose Rusijos pareigūnai sulaikė du sieną pažeidusius šilutiškius

Greitaeigio pasieniečių katerio „Boomeranger“ komanda Kuršių mariose skubėjo į pagalbą pramogautojams.
VSAT nuotr. / Greitaeigis pasieniečių kateris „Boomeranger“

Du šilutiškiai Kuršių mariose kateriu įplaukė į Rusijos teritoriją ir buvo sulaikyti šios šalies pareigūnų.

Vėlyvą antradienio vakarą Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinės (PAR) Neringos užkardos pasieniečiai per radiolokacinę sistemą Kuršių mariose pastebėjo plaukiantį objektą. Jis Lietuvos vandenimis judėjo link sienos su Rusija.

23 val. šis įtartinas objektas kirto sieną. Apie tai Neringos pasieniečiai nedelsiant informavo mariose budėjusio PAR laivo „Madeleine“ įgulą bei Rusijos pasienio tarnybą.

Po poros valandų VSAT pareigūnai gavo iš Rusijos pasieniečių informacijos, kad Kuršių mariose, ties Kaliningrado srities Ribačio gyvenviete, buvo sulaikytas kateris ir du juo plaukę vyrai. Tai 45 ir 51 metų šilutiškiai. Jie teigė, kad sutemus nebesiorientavo vietovėje ir pasiklydo.

Už netyčinį valstybės sienos pažeidimą Rusijos pasieniečiai lietuvius nubaudė 2 tūkst. rublių (apie 170 litų) bauda.

Trečiadienį apie 21 val. Kuršių mariose Rusijos pasienio tarnybos pareigūnai kolegoms iš Lietuvos VSAT perdavė abu pažeidėjus ir jų katerį. Šilutiškiai buvo atplukdyti rusų laivu ir perkelti į VSAT greitaeigį katerį „Boomeranger“. Jis vyrus atplukdė į Nidos uostą, į kurį buvo atplukdytas ir šilutiškių kateris.

Sienos pažeidėjus Lietuvos pasieniečiai dar nuvežė į PAR Neringos užkardą ir iš jų paėmė rašytinius paaiškinimus. Apie 22 val. šilutiškius VSAT pareigūnai paleido. Jiems grąžintas ir kateris.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min