Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 6d. 12:22

Kuršių mariose žvejai teberizikuoja gyvybėmis

Pasieniečių laivas ant oro pagalvės „Christina“
VSAT nuotr. / Pasieniečių laivas ant oro pagalvės „Christina“

Ketvirtadienį vakare VSAT Pakrančių apsaugos rinktinė (PAR) gavo informacijos, kad ties Ventės ragu pagalbos prašo grupė ant ledo žvejojančių asmenų.

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, maždaug už dviejų kilometrų nuo kranto atsiskyrė ledo lytis, ant kurios yra grupė žmonių.

Į įvykio vietą nedelsiant buvo pasiųstas Pakrančių apsaugos rinktinės (PAR) laivas ant oro pagalvės „Christina“. Pasieniečiams atvykus į nurodytą vietą paaiškėjo, kad sėkmingai įveikę ledų sangrūdas kai kurie žvejai krantą pasiekė patys, o kiti panoro toliau likti žvejoti.

Laivo „Christina" įgulai grįžtant į nuolatinę bazavimosi vietą Kopgalyje buvo gautas dar vienas pranešimas. Šįkart pagalbos prireikė jau kitiems poledinės žūklės mėgėjams, įsitaisiusiems ties Ventės ragu, tačiau šiek tiek arčiau kranto.

Laivo įgula grįžo į Ventės ragą ir maždaug už 300 metrų nuo kranto aptiko du poledinės žūklės mėgėjus. Pasieniečiai sėkmingai paėmė vyrus nuo lūžinėjančio ledo ir nuplukdė į krantą. Abiem žvejams, 46 ir 40 metų Rusnės gyventojams, medikų pagalbos neprireikė.

Pasieniečiai darsyk įspėja poledinės žūklės entuziastus būti itin atsargius. Savaitgalį Kuršių mariose vėl laukiamas žvejų antplūdis, tačiau hidrometeorologai prognozuoja pietryčių ir pietų krypčių vėją. Toks vėjas, pučiantis išilgai visų Kuršių marių, ledus gena Klaipėdos uosto link, todėl ima daugėti pavojingų properšų. Pavojus didėja ir todėl, kad saulės spinduliai ledą padaro akytą – žmogus, užlipęs ant tokios iš pažiūros tvirtos dangos, akimirksniu gali prasmegti ir atsidurti lediniame vandenyje.

Kaip ir kasmet, PAR laivo ant oro pagalvės „Christina" įgula šiemet jau ne kartą skubėjo gelbėti žvejų, kai patekę į bėdą ant Kuršių marių jie kvietėsi pagalbos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min