TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kvaili pokštai apie bombas gali kainuoti ir dešimtis tūkstančių litų

Įvykio ietoje
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Įvykio ietoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Balsas policijos budėtojo ragelyje: „Arenoje padėta bomba“. Pareigūnas klausia – kokioje arenoje? Melagis nutyla – nepagalvojo. Numeta ragelį ir vėl skambina – šįkart bomba jau „Akropolyje“. Šiaulių policijos pareigūnus, „Aro“ išminuotojus ir net Savivaldybės administracijos direktorių šokdinusio melagio pokštai gali būti įvertinti daugiau nei 10 tūkstančių litų.

Praėjusią savaitę operacija „Skydas“ paralyžiavo Šiaulių „Akropolį“. Pirkėjai turėjo skubiai išeiti iš pastato. Požeminėje stovėjimo aikštelėje kone visai nakčiai užstrigo per 150 automobilių. Policija skubiai užtvėrė visus praėjimus. Iš Vilniaus pajudėjo „Aro“ išminavimo būrys. Didžiulės pajėgos buvo mestos ieškoti bombos šio prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelėje. Apie ją telefonu pranešė anonimas.

Kitą dieną, tikėtina, tas pats melagis vėl paskambino ir pranešė apie sprogmenis „kažkurioje arenoje“ ir tame pačiame „Akropolyje“. Pareigūnai, jau anksčiau įtarę melagystę, „Aro“ nekvietė – pranešimą patikrino patys ir nieko nerado.

Preigūnai intensyviai ieško nevykusio pokšto autoriaus. Jei jis bus rastas, jam gresia nemenkos baudos. Teks atlyginti visus padarytus nuostolius. Tiesa, dabar šią sumą sunku tiksliai įvardinti, tačiau teismas ją nustatys cento tikslumu.

Vien restoranai neteko 5000 litų

15min.lt išsiaiškino, kiek apytiksliai nenaudėliui galėtų kainuoti toks pokštas. Šiaulių „Akropolio“ valdytoja Sonata Jocienė atskleidė, kad restoranų nuostoliai siekia iki 4-5 tūkstančių litų. Netiesioginių nuostolių „Akropolis“ nusprendė neskaičiuoti ir priskirti juos „force majore“ – nežinia, kiek kiekviena parduotuvė galėjo gauti pajamų paskutiniąją darbo valandą.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Įvykio ietoje
Alvydo Januševičiaus nuotr./Įvykio vietoje

Restoranų nuostoliai siekia iki 4-5 tūkstančių litų.

„Svarbiausia, kad viskas baigėsi gerai ir pavojus buvo netikras. Noriu padėkoti mūsų darbuotojams ir pareigūnams už profesionalumą bei pasidžiaugti, kad evakuacija praėjo sklandžiai, o „Akropolio“ lankytojai elgėsi atsakingai“, – kalbėjo valdytoja.

„Akropolio“ atstovai spaudai jau anksčiau išplatino pranešimą, kad kino seansų nebaigę žiūrėti lankytojai gali tai padaryti bet kada, parodę anksčiau pirktą bilietą.

Administracijos direktorius viršvalandžių neskaičiuos

Šiaulių savivaldybės administracijos direktorius Gedeminas Vyšniauskas kartu su keliais kolegomis budėjo iki pat operacijos „Skydas“ pabaigos. Jo žiniomis, papildomos darbo valandos galėtų būtų įskaičiuotos į nuostolius: „Aš pretenzijų dėl tokių viršvalandžių neturiu. Sakiau kolegoms, kad ateitų į darbą keliomis valandomis vėliau. Manau, kad nė vienas tokiu pasiūlymu nepasinaudojo – savivaldybės darbas vyko įprasta vaga.“

Aš pretenzijų dėl tokių viršvalandžių neturiu.

G.Vyšniauskas pagal savo pareigybes yra ir ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas. Jo žiniomis, ugniagesių automobilio atvykimas ir budėjimas kainavo apie 800 litų. Greitosios automobilis – apie 400 litų.

Kiek galėjo kainuoti policijos ir „Aro“ operacija skydas? Direktorius negalėjo tiksliai pasakyti: „Ne vieną tūkstantį litų. Šie nuostoliai bus tikslinami tyrimo metu. Aišku, kad pareigūnai turėjo ir taip budėti, tačiau jiems būtų užtekę darbo ir be bombos paieškų. Pareigūnų išdirbtos valandos gula ant mokesčių mokėtojų pečių – valstybė gali iš kaltininko pareikalauti jas kompensuoti.“

„Aras“ dirba ir nereiškia pretenzijų

Viktoras Grabauskas, antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ vadas, sako, kad jo vadovaujama komanda piniginių pretenzijų nereiškia, nors išminuotojų atlikti darbai gali būti įvertinami realiomis sumomis: „Mums brangiau kainuos po teismus vaikščioti. Vis tiek budime dieną ir naktį. Realus nuostolis – degalai, kuriuos mikroautobusas sunaudojo kelionėje nuo Vilniaus iki Šiaulių.“

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./„Aro“ vadas Viktoras Grabauskas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./„Aro“ vadas Viktoras Grabauskas

Dar nė vienas pranešimas apie kažkur padėtą sprogmenį nebuvo pasitvirtinęs.

Vadas patvirtino, kad per visą jo karjerą dar nė vienas pranešimas apie kažkur padėtą sprogmenį nebuvo pasitvirtinęs. Visi tokio tipo iškvietimai buvo melagingi, tačiau reaguoti į juos tenka pagal visas instrukcijas.

„Arui“ per metus tenka nukenksminti ne vieną sprogmenį, kuriuos žmonės randa kasinėdami žemę arba atlikdami kitus darbus. Pasitaiko viešumoje paliktų įtartinų daiktų, į kuriuos taip pat reikia reaguoti.

V.Grabauskas melagingiems iškvietimams nežino kito apibūdinimo kaip tik kvailumas: „Kvailumas – juk dažniausiai yra nustatoma, kas skambino. Jie patraukiami atsakomybėn ir nieko iš to nelaimi.“

Policija kol kas nerado melagio. Pareigūnai įspėja, jog melagingai pranešęs ar paskleidęs žinią apie visuomenei gresiantį pavojų arba didelę nelaimę, jeigu dėl to kilo žmonių sumaištis ar buvo padaryta didelės turtinės žalos, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min