Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugsėjo 7d. 15:54

Kvaišalų platintojai išnaudojo vaiką

Klaipėdoje išaiškintas narkotinių medžiagų platintojų tinklas, į kurį buvo įtrauktas ir nepilnametis.
Klaipėdos apskrities VPK nuotr. / Klaipėdoje išaiškintas narkotinių medžiagų platintojų tinklas, į kurį buvo įtrauktas ir nepilnametis.

Teismą netrukus turėtų pasiekti byla, kurioje narkotikų plantintojai kaltinami į nusikalstamą veiklą įtraukę ir keturiolikametį.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (VPK ONTB) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl grupės asmenų, kurie Klaipėdos mieste platino narkotines medžiagas.

Operacijos metu teisėsaugininkai „likvidavo“ 2 minėtų medžiagų platinimo „taškus“, veikusius Klaipėdoje, Sausio 15-osios gatvėje ir Šilutės plente.

Įtariamiesiems inkriminuojamos 22 įvykdytos nusikalstamos veikos, tarp jų – narkotinių (psichotropinių) medžiagų platinimas, šių medžiagų platinimas nepilnamečiams bei vaiko įtraukimas į nusikalstamą veiką.

Įtariamieji sulaikyti per nuo 2010 m. vasario iki balandžio trukusią policijos operaciją, kuri prasidėjo po nepilnamečio sulaikymo. Kratos metu pas narkotinių (psichotropinių) medžiagų platintojų ir vartotojų „pasiuntiniu“ tapusį berniuką policijos pareigūnai aptiko narkotinės medžiagos – heroino ir psichotropinės medžiagos – metamfetamino.

Iš karto po nepilnamečio sulaikymo policijos pareigūnai atliko kratą narkotinių medžiagų platinimo „taške“ pas 11 kartų (už vagytes, plėšimą, kūno sužalojimą, neteisėtą disponavimą elektronine mokėjimo priemone, narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis) teistą klaipėdietę L. J. Kratos metu aptikta heroino ir psichotropinių vaistų.

Tęsdami tyrimą, 2010 m. balandžio mėn. Klaipėdos apskrities VPK ONTB pareigūnai sulaikė sugyventinių porą. Įtariama, kad pora platino narkotines medžiagas, kratos metu pas juos rasta heroino.

Baigdami operaciją, policijos pareigūnai sulaikė anksčiau 4 kartus (už vagystes, neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis) teistą klaipėdietį ir atliko kratą jo bute. Kratos metu narkotinių medžiagų platinimo „taške“ rasta ir paimta apie 70 g metamfetamino ir psichotropinių vaistų.

Narkotinių medžiagų platintojai suimti, kitiems paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės. Lietuvos įstatymai už vaiko įtraukimą į nusikalstamą veiką numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 3 metų.

Temos: 2 Vaikas Narkotikai
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min