Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 28d. 15:59

Kybartuose sužalotas nuteistasis: kaliniai kalba apie grasinimus, pareigūnai sako skundo negavę

Kybartų pataisos namai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kybartų pataisos namai

Penktadienio rytą Kybartų pataisos namuose prižiūrėtojai tramdė kalinį. Įvykio liudininkai tvirtina, kad nuteistajam buvo be jokios priežasties užlaužtos rankos, vėliau ranką teko gipsuoti. Kalėjimų departamentas pateikia kiek kitokią įvykių versiją ir tikina, kad vyras šūkavo ir įspėjo likimo draugus apie patikrinimą.

Kalėjimų departamento (KD) duomenimis, incidentas Kybartų pataisos namuose įvyko maždaug 10 val. 30 min.

15min pasiekusioje nuteistųjų žinutėje rašoma, kad po bevaisės kratos susinervinę pareigūnai be jokios priežasties užlaužė rankas vienam vyrui.

Žmogus buvo išvežtas į ligoninę ir grįžo iš jos sugipsuota ranka. KD atstovų teigimu, nuteistojo ranka nelūžo, tačiau kokius tiksliai jis patyrė sužalojimus, nedetalizuoja.

„Kai jį parsivežė iš ligoninės, jam darė spaudimą, neva jei prasitars kam nors, bus su juo iki galo susidorota, – tikina įvykio liudininkas. – Kad bus pervežtas į kitą įstaigą ir ten jam bus dar blogiau.“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kybartų pataisos namai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kybartų pataisos namai

Šį incidentą matė daug žmonių, o jame esą dalyvavo ir svarbias pareigas įstaigoje einantys pareigūnai.

„Žmogus prigąsdintas ir bijo kreiptis, bet matė tikrai daug žmonių. Kas galit ar suprantat, praneškit, kol viskas šviežia“, – prašoma 15min pasiekusiame laiške.

„Ką nori, tą daro, pradėjo laužyti kaulus. Paklausus aukštesnio rango pareigūno, kodėl davėt tokį įsakymą savo pavaldiniams išlaužti ranką tokiam smulkiam kaliniui ir už ką, jis atsakė, kad nedavė jokio įsakymo. Tai kas tada atsako už tokius nusikaltimus?“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kybartų pataisos namai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kybartų pataisos namai

Nuteistasis skundo nerašė

KD pateiktame atsakyme rašoma, kad panašus incidentas išties buvo užfiksuotas.

„Pareigūnams įeinant į vieną iš patalpų, prie durų į koridorių stovėjęs nuteistasis ėmė šaukti, perspėdamas kitus nuteistuosius apie patikrinimą. Vyras buvo įspėtas nutraukti triukšmą, tačiau pareigūnų nurodymų nevykdė, šaukdamas įsikabino į durų staktą, į pakartotinius reikalavimus laikytis disciplinos nereagavo.

Vienas iš pareigūnų įspėjo nuteistąjį, kad jo atžvilgiu bus panaudota kovinių imtynių veiksmai, tačiau vyras nurodymų nevykdė ir toliau aktyviais veiksmai priešinosi sulaikymui, todėl vadovaujantis teisės aktais buvo panaudoti kovinių imtynių veiksmai“, – taip situaciją išdėstė patys pareigūnai.

Atsakyme priduriama, kad pagal dabar turimus dokumentus, nuteistajam nenustatytas rankos lūžis.

Taip pat rašoma, kad nuteistojo skundas nėra gautas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min