Dabar populiaru
Publikuota: 2010 balandžio 7d. 19:29

Kylanti Lietuvos krepšinio žvaigždė Valančiūnas automobilį vairuoja be teisių (video, nuotraukos, agento komentaras)

J.Valančiūnas prie arenos išlipo iš savojo automobilio.
15min.lt filmuotos medžiagos stop kadras / J.Valančiūnas prie arenos išlipo iš savojo automobilio.

„Lietuvos ryto“ krepšinio ekipos vidurio puolėjui kol kas yra tik 17 metų, tačiau sostinės gatvėse vaikinas drąsiai sukioja savojo „VW Passat“ vairą.

Nepilnametis iš Utenos Jonas Valančiūnas, neseniai pakliuvęs į elitinio sostinės krepšinio klubo pagrindinę sudėtį, pasižymi ryžtu ir už aikštelės ribų.

17-metis drąsiai sėda prie juodo 1997 metais pagaminto automobilio VW Passat vairo, nors laikyti vairavimo egzaminą ir įgyti vairuotojo pažymėjimą Lietuvoje leidžiama tik nuo 18 metų.

15min.lt žiniomis, nuo artimų žmonių J.Valančiūnas neslepia, jog pradėjo važinėti nuo 16 metų.

Kaip tik pastaruoju metu jaunasis krepšinio talentas lanko kursus vienoje sostinės vairavimo mokyklų. Jau gegužės 6 dieną sportininkas sulauks pilnametystės, tad galės eiti laikyti egzamino ir sėkmės atveju įsidės į kišenę dokumentą.

Valančiūnas: „Čia jau mano reikalas!“

Trečiadienį 15min.lt žurnalistai nufilmavo, kaip 210 cm ūgio milžinas J.Valančiūnas savuoju VW Passat atvažiuoja į rytinę treniruotę „Lietuvos ryto“ arenoje.

Vairuotojo tiesiai šviesiai pasiteiravome, ar tiesa, kad jis vairuoja neturėdamas teisių. Mat teoriškai įmanoma, kad nepilnametis gali įsigyti vairuotojo pažymėjimą užsienio šalyje, kur tai įteisinta nuo 16 ar 17 metų.

Iš pradžių J.Valančiūnas nepratarė nė žodžio ir bandė pasišalinti nuo žurnalistų, tačiau netrukus persigalvojo.

„Iš kur jūs žinote, kad aš be teisių?! Galima kitur išsilaikyti teises“, – sakė viena didžiausių krepšinio vilčių vadinamas sportininkas. Paprašytas parodyti dokumentą, krepšininkas atkirto: „Čia jau mano reikalas!“

Paklaustas, ar įgijo vairavimo teises Amerikoje, J.Valančiūnas išliko paslaptingas: „Gali būt.“

Alfredo Pliadžio nuotr./Vilniaus Lietuvos ryto ekipa su pasikeitusia sudėtimi tęsia Lietuvos krepainio lygos (LKL) sezoną. `į vakarą sostinės krepaininkai namuose bando jėgas su Panevėžio Techaso klubu.
Alfredo Pliadžio nuotr. J.Valančiūnas

– Ar jos galioja Lietuvoje? – 15min.lt klausė vairuotojo.

– Nesužinosit šito!

– Su eismo priežiūros pareigūnais problemų nekyla?

– O jūs čia net negalite eiti!

– Tai su kelių policija neturėjote bėdų?

– Sakau, čia jau mano reikalas.

– Ar žadate laikyti teises Lietuvoje, kaip tai daro daugelis aštuoniolikos metų sulaukusių jaunuolių?

– Sakau, čia jau mano reikalas. Aš išsilaikysiu, susitvarkysiu, kai jau reikės.

– Jūsų tėvai neprieštarauja, kad vairuojate toks jaunas?

Į šį klausimą uteniškis, kuriam net prognozuojama blizganti karjera NBA lygoje (žr. susijusius straipsnius), nebeatsakė – žengė pro krepšinio arenos tarnybinį įėjimą.

Policija: užsienio pažymėjimus pripažįstame 

Lietuvos policijos Eismo priežiūros tarnybos Administracinės veiklos skyriaus vyriausiasis specialistas Rytis Vosylius naujienų portalui 15min.lt priminė, jog teoriškai mūsų šalyje automobilį vairuojantis nepilnametis nebūtinai yra pažeidėjas.Esame neteisūs ir atsiprašome visuomenės. Jonas yra labai nuliūdęs. Galiu pažadėti, kad toks scenarijus nebepasikartos iki to laiko, kai Jonas turės vairuotojo pažymėjimą“, – už savo globojamą žaidėją atgailavo agentas Š.Broga.

Saugaus eismo įstatyme numatyta, nuo kokio amžiaus Lietuvoje galima įgyti teisę vairuoti, tačiau nenurodoma, kad mūsų šalyje negalioja užsienyje teisėtais būdais įgyti vairuotojų dokumentai.

„Ir Kelių eismo konvencijoje, ir direktyvose nurodyta, kad valstybė gali nepripažinti kitų šalių tų vairuotojų pažymėjimų, kurie išduoti, pavyzdžiui, ne nuo 18-os, o nuo 17-os metų. Bet pas mus kažkokiuose teisės aktuose nėra įtvirtinta, kad mes nepripažinsime 17-mečiui užsienyje išduoto pažymėjimo“, – paaiškino specialistas R.Vosylius.

Agentas: atsiprašome, tai nebepasikartos

Jaunojo krepšininko agentas Šarūnas Broga naujienų portalui 15min.lt be užuolankų pripažino: taip, J.Valančiūnas vairavo neturėdamas tam teisės.

„Belieka mums tik apgailestauti, kad taip įvyko. Esame neteisūs ir atsiprašome visuomenės. Jonas yra labai nuliūdęs. Be abejo, tai ne pasiteisinimas. Galiu pažadėti, kad toks scenarijus nebepasikartos iki to laiko, kai Jonas turės vairuotojo pažymėjimą“, – už savo globojamą žaidėją atgailavo agentas Š.Broga.

Pašnekovas minėjo, kad talentingąjį Joną pažįsta jau ketverius metus: „Tai tikrai labai geras žmogus, geros širdies vaikas!“

Anot Š.Brogos, J.Valančiūnas vairavimu be teisių nepiktnaudžiauja, o neištveria nesėdęs prie mašinos vairo tik „kritiniais atvejais“, pavyzdžiui, kai baiminasi pavėluoti į treniruotę. 

VIDEO: Valančiūnas vairuoja be teisių
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min