Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 15d. 09:47

Kyšio ėmimu iš BMW vairuotojo kaltinami Kauno policininkai stojo prieš teismą

Robertas Norvilas ir Mantas Kazlauskas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Robertas Norvilas ir Mantas Kazlauskas

Kauno apygardos teisme penktadienį turėjo būti pradėta nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje į kaltinamųjų suolą sėdo du Kauno policininkai. Tačiau dėl vieno iš kaltinamųjų advokato prašymo posėdis atidėtas.

Teisiamieji Mantas Kazlauskas ir Robertas Norvilas kaltinami kyšio paėmimu.

Bylos duomenimis, būdami valstybės pareigūnais, dirbdami Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės 3-iosios kuopos 1-ojo būrio vyriausiaisiais patruliais ir vykdydami tarnybines pareigas, patruliuodami Kauno mieste tarnybiniu automobiliu 2016 metų rugpjūčio mėnesį, vieną vakarą, jie padarė nusikaltimą – paėmė kyšį.

Patruliavimo metu policininkai pastebėjo ir sustabdė automobilį „BMW 320D“, kurio vairuotojas apsisuko kirsdamas dvigubą ištisinę liniją.

Prie vairuotojo priėjęs M.Kazlauskas nevykdė patrulių veiklos instrukcijos. Budėtojui nepranešė, kur ir kokį automobilį sustabdė. Vietoje to priėjęs prie vairuotojo nurodė, kad pastarasis pažeidė Kelių eismo taisykles – apsisuko kirsdamas dvigubą ištisinę liniją, be to, galimai vairavo neblaivus.

Po to, M.Kazlauskas susitarė su vairuotoju dėl kyšio už savo bei R.Norvilo, kaip pareigūnų neteisėtą neveikimą vykdant įgaliojimus, nepatikrino sustabdyto vairuotojo blaivumo.

R.Norvilas stebėjo visą įvykių eigą sėdėdamas tarnybiniame automobilyje ir suprato, kad yra daroma nusikalstama veika bei tam pritarė. Pareigūnai tiesiogiai priėmė ne mažesnės kaip 60 eurų vertės kyšį grynaisiais pinigais, kuriuos BMW vairuotojas įdėjo į tarnybinio automobilio priekinių dešiniųjų durelių dėtuvę ir kuriuos vėliau abu pareigūnai pasidalino.

Teismui penktadienį nepavyko pradėti nagrinėti bylos iš esmės. Gavus M.Kazlausko advokato prašymą posėdis atidėtas. Advokatas dėl užimtumo paprasčiausiai negalėjo dalyvauti byloje.

Kol vyksta teisminis procesas, pareigūnai nuo tarnybos nušalinti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min