Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 24d. 14:18

Kyšininkavęs teisėjas Ryšardas Skirtunas nubaustas 130 tūkst. litų bauda, bet į kalėjimą nesės

Teisme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Teisme

Buvęs Vilniaus apygardos teismo teisėjas Ryšardas Skirtunas už kyšininkavimą ir prekybą poveikiu nuteistas 130 tūkst. litų bauda, o palankių teismo sprendimų siekęs verslininkas Laimonas Jurgelevičius už prekybą poveikiu ir teisėjo papirkimą nuteistas 4 metams ir 3 mėnesiams nelaisvės.

Po Kauno apygardos teismo posėdžio R.Skirtunas neatsakė, ar skųs teismo sprendimą. „Įstatymas numato 20 dienų terminą, o jūs norite, kad jums atsakyčiau per minutę“, – stebėjosi jis.

VIDEO: Ryšardas Skirtunas teisme

R.Skirtunas tik užsiminė, kad bausmė galėjusi būti mažesnė, bet daugiau sprendimo nekomentavo.

R.Skirtunas tik užsiminė, kad bausmė galėjusi būti mažesnė, bet daugiau sprendimo nekomentavo.

Buvęs Vilniaus apygardos teisėjas nubaustas už tai, kad ketino paimti 32 tūkst. litų iš advokato Vitoldo Petravičiaus. Kyšis teisėjui dalimis mokėtas už advokato kliento verslininko Laimono Jurgelevičiaus išteisinimą.

Teismo sprendimu, iš R.Skirtuno turės būti konfiskuota 2 tūkst. litų, kuriuos jis paėmė iš advokato.

R.Skirtunas, naudodamasis pažintimi su tuometiniu teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininku Viktoru Dovidaičiu, pažadėjo jį paveikti, jog šis paskirtų jį į trijų teisėjų kolegiją, nagrinėjančią bylą, kuria suinteresuotas advokatas.

Tiek R.Skirtunas, tiek V.Dovidaitis atleisti iš pareigų.

Teisėjui už padarytas nusikalstamas veikas pagal Baudžiamąjį kodeksą grėsė griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki 7 metų, o palankių teismo sprendimų siekusiam L.Jurgelevičiui grėsė laisvės atėmimas iki 5 metų.

Prokurorai abiem kaltinamiesiems siūlė laisvės atėmimo bausmes. Prokuroro nuomone, R.Skirtunas padarė žalą visai teismų sistemai. Savo ruožtu teisėjas tvirtino, kad įstatyme nenumatyta bausmes skirti pagal socialinį statusą, profesiją, rasę ir kitas žmogaus savybes.

L.Jurgelevičius jau yra nuteistas ir atlieka laisvės atėmimo bausmę – jam skirta dvejų metų ir 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min