Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kyšininkavimu įtariamo prokuroro paslaptinga apklausa (video, atnaujinta 16.42 val.)

Įtariamasis prokuroras E.Vaitekūnas išvežamas iš teismo rūmų.
15min.lt iliustracija / Įtariamasis prokuroras E.Vaitekūnas išvežamas iš teismo rūmų.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prieš paleisdami į laisvę skandalingai įkliuvusį Generalinės prokuratūros pareigūną Eriką Vaitekūną, teisėsaugininkai nutarė jį dar sykį apklausti teisme ir ėmėsi rimtų konspiracinių priemonių.

Kaip žinoma, Generalinės prokuratūros prokuroras E.Vaitekūnas įkliuvo teisėsaugininkams, nes yra įtariamas paėmęs 30 tūkst. litų kyšį.

Prokurorai nesikreipė į teismą dėl jo suėmimo, todėl praėjus 48 val. sulaikymo terminui jau trečiadienio vakarą, 21 val., E.Vaitekūnas gali būti paleistas.

Tačiau prieš suteikiant laisvę susikompromitavusiam pareigūnui nutarta jį dar sykį apklausti teisme. Trečiadienio popietę surengta apklausa pasižymėjo konspiracinių priemonių gausa: kaukėti pareigūnai, nekalbūs bylos dalyviai ir visapusiškas slaptumas.

Nekalbus buvo ir įtariamasis E.Vaitekūnas, nors turėjo šansą per žiniasklaidą perduoti visuomenei savo poziciją.

Trečiadienio popietę pasklidus neoficialiai informacijai, kad nuo pareigų nušalintas prokuroras E.Vaitekūnas iš areštinės T.Kosciuškos gatvėje nuvežtas į Vilniaus 1-ąjį apylinkės teismą, šio teismo koridoriuje žiniasklaidos atstovai rado laukiantį prokurorą Mindaugą Dūdą.

Prokuratūros atstovas žurnalistus tikino nesąs įgaliotas komentuoti situacijos dėl  susikompromitavusio kolegos ir sakė apskritai neturintis nieko naujo.

M.Dūda slėpė netgi tai, ar apskritai E.Vaitekūnas yra atvežtas į teismo rūmus. Iš prokuroro pavyko išpešti tik tiek, kad dėl E.Vaitekūno suėmimo Generalinė prokuratūra į teismą kreiptis neketina.

Netrukus iš teismo salės išėjo ikiteisminio tyrimo teisėjas Valdas Bugelevičius ir vėl uždarė salės duris. Kažkas iš vidaus jas užrakino. Matyt, keliolikos sekundžių pareigūnams prireikė tam, kad užsimautų kaukes.

Staiga duris atrakino ir E.Vaitekūną skubiai išvedė iš teismo, jis pasodintas į automobilį „Mazda 6“ ir išvežtas (žr. filmuotą medžiagą apačioje). Kol buvo vedamas, kyšininkavimu įtariamas prokuroras turėjo progų pabendrauti su žiniasklaida, tačiau nuo bet kokių replikų susilaikė.

Bylą kontroliuojantis prokuroras M.Dūda ir po posėdžio atsisakė pateikti komentarų žiniasklaidai, jis net neprasitarė, kokią kardomąją priemonę ikiteisminio tyrimo metu numatoma taikyti į laisvę išleistam E.Vaitekūnui. Paprastai tokiais atvejais taikomas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Kaip jau skelbė 15min.lt, E.Vaitekūnas su įkalčiais įkliuvo pirmadienį. Teigiama, kad E.Vaitekūnas už kardomosios priemonės – suėmimo – pakeitimą švelnesne kardomąja priemone (užstatu) iš vieno įtariamojo reikalavo kyšio. Tą pačią dieną generalinis prokuroras pradėjo ikiteisminį tyrimą. Pirmadienį E.Vaitekūnas buvo sulaikytas, kai pareiškėjas Kaune prie degalinės prokurorui perdavė 30 tūkst. litų.  

 

VIDEO: 15min.lt: Prokurorą išveža kaukėti pareigūnai
Komentarai
Temos Kyšis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min