Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 27d. 12:39 , atnaujinta: 2011 gruodžio 27d. 16:47

Laimutė Stankūnaitė Garliavoje sutikta ir išlydėta maldomis

Klonio gatvėje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Klonio gatvėje

Antradienį Laimutė Stankūnaitė vėl įžengė į teisėjos Neringos Venckienės namus Garliavoje pasimatyti su savo dukra, kuri vykti į pasimatymus su motina policijos patalpose griežtai atsisako. Pasimatymas su motina antradienį truko keturias valandas.

Kai L.Stankūnaitė su apsauga išlipo iš automobilio, negausus D.Kedžio šalininkų būrelis prie Kedžių ir Venckų namų Garliavoje (Kauno r.), paraginus kunigui altaristai Jonai Varkalai, pradėjo melstis. 

Pagal planą, motinos ir dukters susitikimas turėjo trukti šešias valandas, bet iš N.Venckienės namų L.Stankūnaitė išėjo po keturių valandų. Maldos žodžiai, sakomi pavymui L.Stakūnaitei, buvo girdėti ir kai ji paliko N.Venckienės namus.

Trečiadienį Kauno Vaiko teisių apsaugos skyriaus patalpose vėl rengiamas pasitarimas, į kurį kviečiama 7 metukų mergaitės globėja N.Venckienė ir motina L.Stankūnaitė.

Manoma iki savaitės pabaigos pratęsti mamos ir dukros susitikimus, kurių iki šiol buvo vos 4, ir pakeisti jų vietą. To prašo L.Stankūnaitė, nurodydama, jog sunku su pirmoke išbūti kelias valandas kambaryje, vaikas greitai pavargsta, namuose tvyro įtampa.

Pirmadienį, antrąją Kalėdų dieną, L.Stankūnaitė susitikti su dukra į Garliavą neatvyko. Vienam televizijos kanalui ji sakė, kad nebegali lankytis N.Venckienės namuose, nes dukra aiškiai nuteikinėjama prieš ją.

Kambaryje pakabintas plakatas prieš pedofiliją, tai L.Stankūnaitė laiko prieš ją nukreipta psichologine ataka. 

Dėl dukterėčios globos kovojanti Kauno apygardos teismo teisėja padavė apeliacinį skundą dėl Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimo, kuriuo brolio Drąsiaus Kedžio dukters globa perduodama motinai L.Stankūnaitei. Panevėžio apygardos teismo tarnautojai pirmadienį patvirtino, kad gavo N.Venckienės apeliacinį skundą su prašymu taikyti laikinąsias apsaugos priemones.

Garliavoje prie Kedžių ir Venckų namų susirinkę protestuotojai, jų priešininkų vadinami „patvoriniais“, šį ir ankstesnius L.Stankūnaitės vizitus pas dukrą sutiko ramiai, nelaidė užgaulių repliku.

Pirmąkart į Garliavą pasimatyti su dukra L.Stankūnaitė buvo atvykusi praėjusį antradienį. Su mergaite ji bendravo pustrečios valandos.

Kėdainių rajono apylinkės teismas grąžinti L.Stankūnaitei dukrą, kurią laikinai globojo dviejų žmonių nužudymu įtariamo D.Kedžio sesuo N.Venckienė, nusprendė šių metų gruodžio 16 d. Iki to laiko L.Stankūnaitė turėjo beveik kasdien bendrauti su dukra, vis ilgesnį laiką. Tačiau šiandien, antradienį, įvyko tik ketvirtas susitikimas.

Antstolė Sandra Vaicekauskienė perspėjo, kad pagal Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimą D.Kedžio dukra motinai L.Stankūnaitei turi būti perduota vėliausiai gruodžio 30 dieną. Priešingu atveju bus imamasi įstatymu numatytų veiksmų.

Antstolės manymu, laikinoji mergaitės globėja, teisėja N.Venckienė turėtų padėti vykdyti teismo sprendimą, padėti įtikinti dukterėčią, kad nereikia bijoti pasimatymų su mama.

Laikinoji mergaitės globėja N.Venckienė ir jos artimieji tebėra įsitikinę, kad L.Stankūnaitė  pardavinėjo savo dukrą pedofilams. Todėl, jų manymu, į L.Stankūnaitės namus grįžusiai mergaitei bus nesaugu, ji gali būti išvežta į užsienį.

L.Stankūnaitė savo ruožtu ne kartą tvirtino, jog N.Venckienė bijo jai grąžinti dukrą, kad šioji neatskleistų tiesos apie pedofilijos skandalą, kuris neva buvo išgalvotas norint iš jos atimti vaiką. Ji atkreipė dėmesį, kad N.Venckienė ir mergaitės močiutė Laimutė Kedienė nuolat baugina mažametę, jos akivaizdoje kalba apie tai, jog L.Stankūnaitė savo dukrą gali išvežti į užsienį ir parduoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:44
00:10
24:14

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min