Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Laimutės Stankūnaitės advokatas mano apgynęs savo klientę byloje dėl šmeižto (video)

L.Stankūnaitė su gynėju V.Vasilionoku teisme.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / L.Stankūnaitė su gynėju V.Vasilionoku teisme.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šmeižtu kaltinama L.Stankūnaitė kartoja esanti nekalta, o jos varžovė N.Venckienė reikalauja kuo griežčiau bausti atsakovę. Verdiktą šioje smulkioje, bet rezonansinėje byloje teismas žada skelbti vasario 22 dieną.

Trečiadienio pavakarę Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas baigė nagrinėti privataus kaltinimo baudžiamąją bylą pagal Neringos Venckienės ir Laimutės Kedienės pareiškimą patraukti baudžiamojon atsakomybėn L.Stankūnaitę už jų šeimos šmeižimą per „Lietuvos ryto“ televiziją.

Neviešame posėdyje išklausiusi abiejų šalių baigiamąsias kalbas, bylą išnagrinėjusi teisėja Alberta Baltušytė nuosprendį žada skelbti vasario 22 dieną 16 val.

Atsakovę L.Stankūnaitę šioje byloje gynęs valstybės samdomas advokatas Vitalijus Vasilionokas po posėdžio žurnalistams leido suprasti manantis, kad byla nebuvo itin sudėtinga ir jam pavyko apginti klientę. L.Stankūnaitės ir jos gynėjo pozicija: jog Drąsiaus Kedžio dukters motina turėjo teisę viešai pareikšti nuomonę, kad mažametė devynis mėnesius buvo tvirkinama Kedžių ir Venckų namuose, nes ten buvo filmuojami skandalingi vaizdo įrašai su pasakojimu, kaip mergaitę galimai išnaudojo blogi dėdės. 

„Objektyviai išnagrinėjus bylą, bus nustatyta tiesa. Stankūnaitė nelaiko savęs kalta, nes išsakė nuomonę, ja siekė susigrąžinti vaiką arba užtikrinti vaiko geras gyvenimo sąlygas“, – argumentavo teisininkas.

V.Vasilionokas patvirtino, jog namų sąlygomis D.Kedžio susuktus filmukus apie dukrą jos motina L.Stankūnaitė vertina kaip savotišką mažylės tvirkinimą. 

„Ji paaiškino žodį „tvirkinimas“ toje pačioje laidoje. Stankūnaitė nemato savo kaltės pagal pateiktą jai kaltinimą. Šmeižto ji nemato“, – advokatas aiškino apie tai, jog tvirkinimo L.Stankūnaitė nesieja su seksualine prievarta, todėl ir kaltinimai šmeižtu nepagrįsti.

Savo ruožtu ieškovės N.Venckienė ir L.Kedienė frazę apie tvirkinimą vienareikšmiškai vertina kaip šmeižtą, už kurį L.Stankūnaitei skirtina 2 metų nelaisvės ar kita griežta bausmė.

Antradienio posėdyje, kol procesas dar buvo viešas, advokatas V.Vasilionokas nesėkmingai prašė nušalinti teisėją dėl jos šališkumo. Bylą nagrinėjant neviešai naujų abejonių dėl A.Baltušytės nešališkumo advokatui nekilo: „Toliau nagrinėjant bylą aš tokių aplinkybių nemačiau.“

Antradienį po posėdžio su žiniasklaidos atstovais bendravusi ne itin noriai, trečiadienį po posėdžio N.Venckienė irgi sakė nepageidaujanti bendrauti su žurnalistais.

Beje, į šios dienos posėdį susirinko ir teismo salėje susėdo būrelis Venckų bei Kedžių šeimos rėmėjų, nors iš anksto buvo žinoma, kad bylos svarstymo klausytis žiūrovai negalės. Iš salės išprašyti žmonės teiravosi, ar galės išgirsti nuosprendį. Teisėja užtikrino, jog nuosprendžio rezoliucinė dalis, kurioje nebus minimi neskelbtini dalykai apie mažametę ir jos sveikatą, po dviejų savaičių bus perskaityta viešai.

Beje, trečiadienį teisme išvengta žiniasklaidos apgulties, pasidomėti šia byla atvyko tik dviejų portalų korespondentai. 

Kaip žinoma, Drąsiaus Kedžio dukrytės laikinoji globėja N.Venckienė su motina L.Kediene pernai kreipėsi į teismą, kad baudžiamojon atsakomybėn būtų patraukta mažametės mama L.Stankūnaitė, viešai pareiškusi, esą vaikas 9 mėnesius buvo tvirkinamas Kedžių ir Venckų namuose.

Tokią mintį mergaitės motina pareiškė 2010 metų rugsėjo 23 dieną, kai „Lietuvos ryto“ televizijos žurnalistui Edmundui Jakilaičiui davė interviu, kuris tą patį vakarą buvo parodytas laidoje „Lietuva tiesiogiai“.

Pareiškėjos nurodė, kad per televiziją kalbėdama apie Venckų bei Kedžių šeimą L.Stankūnaitė paskleidė tikrovės neatinkantį, žeminantį ir pasitikėjimą pakertantį teiginį: „Jinai buvo tvirkinta tos pačios šeimos visus tuos devynis mėnesius.“

VIDEO: 15min.lt - Byloje dėl šmeižto Stankūnaitė su apsauga atvyksta sakyti baigiamosios kalbos
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min