Dabar populiaru
15min ŽIŪRĖK
Publikuota: 2009 vasario 5d. 07:43

Laisvėje liko tik H.Daktaras

Daktaras
LNK nuotr. / Henrikas Daktaras

Po sėkmingų paieškų į kriminalistų rankas pakliuvo priešpaskutinis ieškomas Kauno „daktarų“ gaujos autoritetas – Rolandas Zaveckas, pravarde Džempis. Laisvėje liko tik gaujos lyderis Henrikas Daktaras, pravarde Henytė.

R.Zaveckui buvo pavykę pasprukti prieš pat Kalėdas, kai per pareigūnų surengtą operaciją buvo sulaikyti beveik visi „daktarų“ gaujos lyderiai, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.  Pabėgęs nuo operatyvininkų, Džempis persikėlė į kitą butą, bet iš Kauno niekur neišvyko. Nors įtariamasis ėmėsi visų atsargumo priemonių, pareigūnai greitai užfiksavo, kur jis slepiasi.

Sulaikytas R.Zaveckas „daktarų“ gaujos hierarchijoje neužėmė aukštos vietos, tačiau buvo išsikovojęs išskirtinį vadeivų pasitikėjimą. Gaujos vadeivos buvo įsitikinę, kad šaltakraujiškumu garsėjantis Džempis net ir žiauriai kankinamas nepasakys nė žodžio. R.Zaveckas savo karjerą „daktarų“ gaujoje pradėjo nuo eilinio sutenerio, išvežiojančio merginas po butus. Vėliau vertėsi mašinų vagystėmis ir turto prievartavimu. Įgijęs gaujos vadeivų pasitikėjimą, R.Zaveckas atlikdavo išskirtines užduotis.

Paprastai Džempis užsakymus vykdydavo su prieš kelerius metus mirusiu draugu Žymantu Janiseliu, pravarde Jautis. Manoma, kad viena pirmųjų R.Zavecko ir Ž.Janiselio užduočių galėjo būti Ukrainos verslininko V.Savilovo nužudymas. V.Savilovas buvo nušautas 1993 m. rugsėjo 1 d. naktį Kijeve prie savo namų. Tai padaryta, kai ukrainietis atsisakė dalyvauti spirito kontrabandoje ir dengti „daktarų“ gaują.

Narpliodami praeityje įvykdytus „daktarų“ gaujos nusikaltimus tyrėjai iš viso sulaikė beveik 40 įtariamųjų.  Tarp jų – gaujos lyderius Vidmantą Gudzinską, pravarde Guzas, Egidijų Abarių, pravarde Goga, Deivydą Ganusauską, pravarde Mongoliukas, ir kitus. Įtariamiesiems jau dabar iš viso inkriminuojama beveik 150 nusikalstamos veiklos epizodų.

Sulaikius R.Zavecką, gaujos lyderis H.Daktaras, pravarde Henytė, liko vienintelis šioje byloje pareigūnų ieškomas nusikaltėlių autoritetas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min