Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 26d. 14:57

Laisvūnui Juriui nelaisvė pabodo iki gyvo kaulo, bet teisėjai jo neužjaučia

Laisvūnas Jurys
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Laisvūnas Jurys

Teismas Vilniuje paskelbė, kad Vladimiro Žirinovskio padėjėją Maskvoje susprogdinusio Laisvūno Jurio prašymas dėl lygtinio paleidimo atmestas pagrįstai.

Laisvūnas Jurys (gim. 1970 m.) pagarsėjęs ir laisvės netekęs dėl to, kad kad 1997 metų sausį jis su bendrininkais Maskvoje trotilo ir amonio nitrato mišiniu sukėlė sprogimą, per kurį žuvo verslininkas, garsaus ekscentriško Rusijos politiko Vladimiro Žirinovskio padėjėjas Genadijus Dzenis bei apsaugininkas Aleksandras Kolesničenko. Už šį nusikaltimą L.Juriui skirta 15 metų laisvės atėmimo bausmė.

L.Jurys ir anksčiau teistas 4 kartus. Dabartinis jo laisvės atėmimo terminas baigiasi 2017 m. lapkritį.

Vilniaus apygardos teismas penktadienio popietę paskelbė, kad nuteistasis L.Jurys teisingai ir toliau laikomas izoliuotas nuo visuomenės.

Apygardos teismo teisėjų kolegija, kurią sudaro Stasys Lemežis, Pavelas Frolovas ir Jurgita Mačionytė, atmetė nuteistojo skundą ir paliko galioti Vilniaus miesto apylinkės teismo 2013 m. liepos 5 d. nutartį.

Šiandienė nutartis įsiteisėjo iškart ir yra neskundžiama. Tačiau po pusės metų L.Jurys galės vėl prašyti lygtinio paleidimo.

L.Jurio bylos svarstymas tapo proga vėl prisiminti daugiau nei šešiolikos metų senumo įvykius Rusijoje.

Nusikaltimo organizatoriumi bei kruvinojo plano parengėju įvardijamas Artūras Kibildis. Jiedu veikė bendrininkų grupėje su Alvydu Velička.

Savadarbis sprogmuo, driokstelėjęs Maskvoje, buvo pagamintas iš 750 gramų trotilo, užtaisas buvo valdomas distanciniu būdu.

Mantulinkskajos gatvėje nusikaltėliai įkišo bombą į 24-uoju numeriu pažymėto namo lietaus nutekamąjį vamzdį.

G.Dzeniui ir A.Kolesničenko einant pro pastatą, driokstelėjo sprogimas. Skeveldros G.Dzeniui padarė daugybę galvos, kaklo, krūtinės, pilvo, rankų, kojų sužalojimų. Vyras mirė vietoje. Tuo tarpu apsaugininkui A.Kolesničenko sprogimas perplėšė pilvą, tą pačią dieną jis mirė ligoninėje.

L.Jurys ir A.Velička dėl šio nusikaltimo buvo nuteisti, o A.Kibildžio atžvilgiu byla nutraukta, įtariamajam mirus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min