TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Laivus aptarnaujančioje įmonėje – 5 tonos nelegalaus kuro

Talpa, kurioje nelegaliai gabentas dyzelinas
MKT nuotr. / Įmonė laikė 5 tonas nelegalaus kuro.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija ir Klaipėdos apskrities VPK Nusikaltimų tyrimo biuro Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai Klaipėdos mieste registruotos įmonės teritorijoje aptiko nelegalias kuro talpyklas su 5 tūkst. litrų dyzelinio kuro.

Laivų detalių remontu užsiimančios įmonės valdose rastas kuras veikiausiai atgabentas iš Rusijos Federacijos. Patikrinimas surengtas kaip tik tuo metu, kai įmonės vadybininkas krovė statines su neaiškios kilmės degalais iš įmonės krovininio mikroautobuso ir sandėliavo įmonės teritorijoje. 

Klaipėdos pakraštyje individualių gyvenamųjų namų rajone įsikūrusios įmonės teritorijoje iš viso aptikta 19 pilnų metalinių 200 litrų talpos statinių, sustatytų už kelių žingsnių nuo įmonės administracijos pastato, dar apie 400 litrų kuro buvo supilstyta į įvairios talpos plastikines talpas ir sumesta tarp gamybinių atliekų, sukrautų įmonės teritorijos patvoryje. Kuro krovos darbais užsiėmęs įmonės vadybininkas pareigūnams teigė, kad kurą jis pirkęs savo reikmėms iš nepažįstamų vilkikų vairuotojų. Vyras pasakojo, esą jo visureigis „ryja“ daug kuro, todėl ir susigundė pigesniu.

Laivų detalių remontu ir laivų techniniu aprūpinimu užsiimanti įmonė, kurios teritorijoje buvo rastas kuras, nėra įregistravusi Klaipėdos AVMI kuro talpyklų, nevedė jokios kuro apskaitos, tuo pažeisdama teisės aktais įvirtintą naftos produktų gabenimo, laikymo ir apskaitos tvarką. Už nustatytus pažeidimus įmonei gresia nemažos baudos: už neregistruotą kuro talpyklą ir dyzelino laikymą be įsigijimo dokumentų, teismo sprendimu, gali būti skirta iki 20 tūkst. litų bauda, už nustatyta tvarka nevedamą kuro apskaitą numatyta iki 30 tūkst. litų bauda, įmonei taip pat teks sumokėti ir apie 5 tūkst. litų akcizo mokesčio.

Klaipėdos apskrities VPK ENTS ir Klaipėdos AVMI šiemet Klaipėdos apskrityje iš viso aptiko apie 11 tūkst. litrų neteisėtai laikomo benzino, dyzelinio kuro ir žymėto dyzelinio kuro.

Klaipėdos AVMI primena, kad apie pastebėtus pažeidimus, akcizais apmokestinamų prekių nelegalius sandorius ar gavus pasiūlymų nelegaliai įsigyti neaiškios kilmės kuro, gyventojai gali pranešti mokesčių inspekcijos pasitikėjimo telefonu 1882 arba Klaipėdos apskrities VPK pasitikėjimo telefonu 8-800-60202.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min