Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 13d. 16:59

„Lapinų“ gaujos narys I.Irikinas neįrodė, kad pasikeitė – laisvės anksčiau laiko neišvys

Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas

Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmai atsisakė tvirtinti Laisvės atėmimo vietų ligoninės Lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos komisijos nutarimą patvirtinti lygtinį paleidimą su „lapinų“ grupuote siejamam Igoriui Irikinui, neatlikus 7 mėnesių 6 dienų laisvės atėmimo bausmės. Tai pranešimu spaudai informuoja Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmai.

„Nuteistasis laisvės atėmimo bausmę atlieka paprastosios grupės sąlygomis, drausmine tvarka nebaustas, du kartus skatintas, nedirba dėl riboto darbingumo, dalyvauja socialinės reabilitacijos programose, palaiko socialinius ryšius su artimaisiais, tačiau teismas pažymi, kad teigiamai nuteistąjį charakterizuojančios aplinkybės nėra absoliutus pagrindas spręsti, jog savo elgesiu jis jau įrodė, kad toliau gali būti taisomas neizoliuotas nuo visuomenės ir kad paskirtos bausmės tikslai jau pasiekti“ – rašoma teismo nutartyje.

Primename, kad I.Irikinas Vilniaus apygardos teismo 2014 metais nuteistas 6 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausme (bausmė subendrinta su Vilniaus apygardos teismo paskirta laisvės atėmimo bausme) už dalyvavimą nusikalstame susivienijime. Toje pačioje byloje, be nuteistojo I.Irikino, buvo teisiami dar 31 įtariami nusikalstame susivienijime dalyvavę asmenys.

Nuteistasis I.Irikinas pagal Baudžiamojo kodekso 260 straipsnio 3 d. („Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu“) išteisintas, neįrodžius jo kaltės.

Teismas nutartyje pažymėjo, kad nuteistasis I.Irikinas šiuo metu elgiasi taip, kaip privalo elgtis kiekvienas laisvės atėmimo bausmę atliekantis asmuo. Be to, nuteistasis už nepriekaištingą elgesį paskatintas tik du kartus, nors nedirba dėl riboto darbingumo, tačiau atlikdamas laisvės atėmimo bausmę ir nesimokė.

Drausmine tvarka jis nebaustas, tačiau 2018 m. vasarą atliktos kratos metu nuteistojo asmeniniuose daiktuose buvo rasta mobiliojo ryšio SIM kortelė, taigi, nuteistasis disponavo uždraustais daiktais ir nors nuobauda už šį pažeidimą nebuvo skirta, tai kelia pagrįstų abejonių dėl nuteistojo teigiamo elgesio, neigiamai charakterizuoja jo elgesį pataisos įstaigoje ir požiūrį į priežiūrą.

Be to teismas įvertino ir tai, nuteistasis I.Irikinas laisvės atėmimo bausmę atlieka už labai sunkaus nusikaltimo padarymą, anksčiau teistas taip pat už labai sunkaus nusikaltimo padarymą (tyčinį nužudymą), jam buvo paskirta laisvės atėmimo bausmė, taikytas lygtinis paleidimas, kurio metu nuteistasis padarė naują labai sunkią nusikalstamą veiką, dėl ko darytina išvada, jog teismo parodyto pasitikėjimo jis nepateisino, elgtis tinkamai ilgesnį laikotarpį nesugebėjo.

Teismas, atsižvelgęs į visų duomenų visumą, kuri neabejotinai atskleidė antivisuomenines nuteistojo nuostatas, neigiamą požiūrį į visuomenėje priimtas moralės bei elgesio normas, kas rodo, jog jis nusikalto ne atsitiktinai, o dėl susiformavusios neigiamos vertybių orientacijos, o tai didina tiek nuteistojo padarytų nusikaltimų, tiek ir jo paties pavojingumą visuomenei ir leidžia pagrįstai abejoti lygtinio paleidimo instituto efektyvumu nuteistojo atžvilgiu, atsisakė tvirtinti lygtinį paleidimą nuteistajam.

Nutartis per 7 dienas nuo nutarties nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

33:22
01:27
01:22

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min