Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 5d. 15:31

LAT: Kiekviena valstybės institucija jai pavestoje srityje privalo ginti viešąjį interesą

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT), išnagrinėjęs kasacinę bylą dėl nuosavybės teisių atkūrimo į Biržų pilies kultūrinio rezervato teritorijoje esančią žemę, savo nutartyje išaiškino, kad kiekviena valstybės institucija jai pavestoje srityje privalo ginti viešąjį interesą, net jei ši teisė taip pat priskirta prokurorams.

Bylą nagrinėjusi teisėjų kolegija pažymėjo, kad Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos, pateikęs ieškinį dėl galimai neteisėtų sprendimų, atkuriant nuosavybės teises, įgyvendina viešąjį interesą valstybės jam pavestoje srityje.

Pasak LAT, minėtas departamentas kaip valstybės institucija „privalo savarankiškai ir iniciatyviai veikti pagal jam priskirtas veiklos sritis ir veiklos rūšis, todėl prireikus privalo atstovauti ar ginti viešąjį interesą, reikšti ieškinius, pareiškimus, skundus teisme ir kitaip atstovauti valstybės interesams dėl jam pavestos veiklos srities“.

Anot Lietuvos Aukščiausiojo Teismo, teisiškai nėra pagrįsta teigti, kad Kultūros paveldo departamentas neturi teisės ginti viešojo intereso. „Ta aplinkybė, kad viešojo intereso toje pačioje srityje gynimas pagal įstatymus gali būti priskirtas ir kitoms valstybės institucijoms, nesusiaurina
konkrečios valstybės institucijos teisių ir neriboja jo specialiojo teisnumo“, – konstatavo Teismas.

Teismas atkreipė dėmesį į tai, kad tais atvejais, kai ieškinį pareiškia valstybės institucija pagal jai suteiktus įgalinimus jai priskirtoje veiklos srityje, ji įgyvendina, atstovauja ir gina viešąjį interesą nepriklausomai nuo to ar ieškinyje tai nurodyta.

Ši Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Nutartis skelbiama Lietuvos Aukščiausiojo Teismo internetinėje svetainėje (bylos Nr. 3K-3-109/2012).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min