Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 9d. 15:47

Latvijoje dėl įtarimų įvykdžius užsakytas žmogžudystes suimti du Lietuvos piliečiai ir vienas latvis

Antrankiai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Antrankiai

Latvijos policija pranešė areštavusi du Lietuvos piliečius ir vieną latvį, kurie įtariami 2007 ir 2008 metais šalies teritorijoje įvykdę užsakytas verslininkų žmogžudystes.

Kaip BNS sakė Latvijos policijos atstovė Linda Neimanė-Zuobena, jie įtariami užsakę verslininkų Aigaro Lūsio, Gačio Aišpuro ir Genadijaus Peredelskio nužudymus, taip pat kėsinimusi nužudyti tuometį Muitinės kriminalinių nusikaltimų valdybos viršininką Vladimirą Vaškevičių.

Laikraštis „Latvijas Avize“ šią savaitę pranešė, kad areštuotiesiems jau pateikti kaltinimai. Šių nusikaltimų užsakymu ir organizavimu kaltinamas Latvijos gyventojas Martinis Putninis, vykdymu Edgaras Krogertas ir Sergejus Markevičius iš Lietuvos.

Latvijos spaudos žiniomis, šie lietuviai yra susiję su Kauno Daktarų gauja. Jie jau perduoti Latvijai.

E.Krogertas (gim. 1978 m.) ir S.Markevičius (gim. 1966 m.) praėjusių metų lapkritį įkliuvo Vilniuje. Tuomet keturis ginkluotus vyrus sulaikiusi policija pranešė užkirtusi kelią gaujų susišaudymui. Vyrai sulaikyti Vilniuje, prie prekybos centro „Senukai“, automobilyje „Toyota Avensis“. Jie turėjo 3 trumpuosius (kaip įtariama, kovinius) šaunamuosius ginklus su šoviniais.

Su Latvijoje įvykdytais nusikaltimais esą sąsajų turi iki šiol mažai žinoma bendrovė „Grupa media“.

Tikrinama, ar įtariamieji nesusiję su kitais Latvijos teritorijoje įvykdytais nužudymais. Nors byla jau perduota prokuratūrai ir pateikti įtarimai, policijos Kriminalinių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininkas Janis Lazdinis trečiadienį bylos plačiau nekomentavo. Jis tik pasakė, kad ši grupuotė gali būti susijusi su dar trimis Latvijos teritorijoje įvykdytas nužudymais.

Į jos sudėtį įėjo ir nusikaltimų vykdytojas, ir užsakovas, kurių motyvas buvo, kaip mano policija, nauda ir kerštas.

„Grupuotė veikė gana ilgai. Iš pradžių šie asmenys veikė Latvijoje kaip verslininkai ir tik tam tikru etapu pradėjo vykdyti šias žmogžudystes, nes išaiškėjo nusikalstami jų verslo veiklos dalykai“, – papasakojo J.Lazdinis.

Įtariamieji buvo sulaikyti Latvijos ir Lietuvos teritorijose. Lapkričio pabaigoje Lietuva perdavė Rygai du savo piliečius, sulaikytus Lietuvos teritorijoje.

Lapkričio pabaigoje baudžiamųjų bylų medžiaga perduota Specialiajai organizuotų nusikaltimų tyrimo prokuratūrai, kad būtų galima pradėti baudžiamąjį persekiojimą.

Areštuotieji įtariami nužudymais kaltę itin sunkinančiomis aplinkybėmis – už tai Baudžiamasis kodeksas numato kalėjimą iki gyvos galvos arba laisvės atėmimą nuo 15 iki 20 metų.

Suimtieji taip pat įtariami neteisėtu šaunamųjų ginklų, šaudmenų, sprogiųjų medžiagų ir sprogimo įtaisų gaminimu, įsigijimu, laikymu ir pervežimu, už kuriuos numatomas laisvės atėmimas iki 10 metų.

Jelgavos ir Cėsių mėsos kombinatų vadovas A.Lūsis rastas nušautas prie savo namo Garkalnyje, kelių bendrovių savininkas G.Aišpuras – savo automobilyje Jekabpilyje, G.Peredelskis – Rygos centre, V.Vaškevičius buvo rimtai sužeistas sprogus jo automobiliui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 2 Nužudymas Latvija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min