Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

Latvijos „Dodo pizza“ savininkas 5 dienas buvo laikomas įkaitu, iš jo išreikalauti 5 mln. rublių

„Dodo Pizza“ franšizės Latvijoje savininkas, verslininkas Vladimiras Goretskis tapo turto prievartautojų auka: 5 dienas Jūrmaloje buvo laikomas įkaitu, jo prarasta pinigų suma siekia 5 mln. rublių (apie 56 tūkst. eurų), praneša newsru.com. Apie tai rugpjūčio 25 dieną, kai buvo sulaikytas pirmasis įtariamasis, feisbuke informavo „Dodo Pizza“ įkūrėjas Fiodoras Ovčinnikovas.
Įkaitas
Įkaitas / Photos.com nuotr.

2019 m. birželį V.Goretskiui buvo pasiūlyta susitikti pasikalbėti su investuotoju, kuris norėjo plėtoti „Dodo Pizza“ franšizę Lenkijoje. Rugpjūtį verslininkas Maskvoje susitiko su vyru vardu Olegas, kuris prisistatė kaip investuotojo sūnėnas. Galiausiai V.Goretskis atsisakė bendradarbiauti Lenkijoje, tačiau sutiko susipažinti su pačiu investuotoju – susitikimas buvo numatytas Rygoje pernai rugsėjį.

Rugsėjo 26 d. V.Goretskis nuskrido į Rygą, jį oro uoste pasitiko investuotojo vairuotojas ir sūnėnas. Jie nuvežė V.Goretskį į vasarnamį Jūrmaloje, kur neva turėjo įvykti susitikimas su verslo partneriu. Tačiau vasarnamyje verslininko veidas buvo apipurkštas pipirinėmis dujomis, jis buvo pargriautas ant grindų ir surištas, rašo newsru.com.

Banditai jį penkias dienas laikė su maišu ant galvos. Jie pavogė visą turėtą verslininko įrangą, pareikalavo banko sąskaitos slaptažodžių, tuomet iš jo asmeninių ir įmonės sąskaitų pavogė 3,6 mln. rublių, vėliau per kelias dienas privertė dar 900 tūkst. rublių pervesti bendrininkams Rusijoje, Maskvoje. Nukentėjusysis materialinę žalą įvertino 4,9 mln. rublių.

To nusikaltėliams dar buvo ne gana – prieš paleisdami, verslininką prispaudė pasirašyti skolų sutarčių už 32 milijonus rublių, kas mėnesį mokant po 150-350 tūkst. rublių. Po paleidimo nusikaltėliai dar rašė verslininkui laiškus, reikalaudami sumokėti pinigus. Pagrobėjai privertė V.Goretskį palikti pirštų atspaudus ant pistoleto ir grasino, kad pistoletas atsiras ten, „kur reikia“, jei jis kreipsis į policiją.

„Visą šį laiką V.Goretskis buvo laikomas surištas, jis buvo priverstas patvirtinti operatorius, o taip pat palaikyti ryšius su kolegomis ir šeima tekstiniais pranešimais, kartais ir garso ryšiu. Būdamas įkaitas jis netgi dalyvavo darbiniame susitikime“, – teigė F.Ovčinnikovas.

Rugsėjo 30 dieną nusikaltėliai paliko namą ir verslininkui nurodė palaukti kelias valandas, prieš išvykstant savarankiškai. Kai V.Goretskis išėjo iš namo, jo laukė taksi, kuris nuvežė verslininką į oro uostą. Tą pačią dieną verslininkas išskrido į Maskvą ir iškart kreipėsi į policiją tiek Latvijoje, tiek Rusijoje, rašo newsru.com.

Pirmasis įtariamasis buvo sulaikytas šiemet rugpjūčio 18 d. Maskvos Vnukovo oro uoste – tai buvo „investuotojo sūnėnas“, kuris grįžo į Rusiją iš Turkijos. Jam pateikti kaltinimai dėl apiplėšimo. Apie kitų įtariamųjų sulaikymą dar nepranešta.

Nusikaltėlio vardą paviešino „Kommersant“ – tai yra 30-metis Andrejus Ferrisas. Taip pat pranešama, kad vienas iš užpuolikų Jūrmaloje save vadino FSB darbuotoju, dar vienas užpuolikas pramintas „čekistu“ su ukrainietišku akcentu. Pagrobėjai norėjo ištuštinti ir verslininko investicijų potfelį „Tinkoff“ banke – jie nuotoliniu būdu pardavė turėtas akcijas, tačiau gautomis lėšomis negalėjo naudotis, mat atliekant pavedimą paskambino banko darbuotojas ir paprašė patvirtinti tapatybę įjungiant vaizdo ryšį, to neįvykdžius užblokavo kortelę.

Nusikaltėliai auką vertė atlikti mažus pavedimus – dalimis po 50-100 tūkst. rublių, kiekvieną operaciją patvirtinant balso komanda per išmanųjį telefoną. Banko nustatytas operacijų limitas siekė tik milijoną rublių, tad turto nusavinimas užtruko nuo rugsėjo 27 iki 30 dienos.

Kai procedūros buvo jau atliktos, „čekistas“ į auką kreipėsi su netikėtu pasiūlymu. Teisėsaugininką vaidinęs asmuo teigė įsitikinęs, kad verslininkas V.Goretskis yra „normalus vaikinas“, ir tai, kaip su juo buvo pasielgta, yra neteisėta. Todėl jis esą kreipsis į savo viršininką, kuris „išspręs situaciją už 1 mln. rublių“. V.Goretskis savo bute Maskvoje turėjo 900 tūkst. rublių grynais, jis savo darbuotojo paprašė perduoti pinigus Kijevo geležinkelio stotyje.

„Investuotojas Lenkijoje“ taip pat dalyvavo apiplėšimo schemoje. Paskambinęs telefonu ir prisistatęs Konstantinu Bronislavovičiumi, nors anksčiau prisistatinėjo Michailu, jis porino, kad dėl atsisakymo dalyvauti projekte Lenkijoje patyrė didelių nuostolių. Iš V.Goretskio reikalauta kompensuoti už darbus, ir bendra skola įvertinta 35 mln. rublių. Verslininkas pasirašė paskolos sutartis, pagal kurias sutiko užpuolikams mokėti po 350 tūkst. rublių per mėnesį.

Tik rugsėjo 30 dieną, kai visi pinigai buvo pervesti ir dokumentai pasirašyti, pagrobėjai leido verslininkui naudotis savo telefonu ir nusipirkti bilietą į Maskvą.

Verslininkas tapo turto prievartavimo brigados, kurios stuburą sudaro Ukraino Dnipropetrovsko srities gyventojai, auka. Anksčiau pagal panašią schemą pinigai buvo pavogti iš Kalifornijos verslininko Andrejaus Konovalovo, kuris devynias dienas praleido nelaisvėje Tailande, rašo newsru.com.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius