Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Latvijos kelių erelis per Lietuvą vežė 300 kg hašišo, kurio vertė – per 12 mln. litų

Vilkiko kabinoje rasta 312 kg hašišo siunta.
MKT nuotr. / Vilkiką vairavęs Latvijos pilietis narkotikus vežėsi tiesiog sunkvežimio kabinoje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Muitinės pareigūnai naktį iš pirmadienio į antradienį Lietuvos Latvijos pasienyje sulaikė 312 kg hašišo siuntą. Narkotikus vilkiką vairavęs Latvijos pilietis vežėsi tiesiog mašinos kabinoje. Jų vertė – daugiau nei 12 mln. Lt.

Gegužės 26 d. sustiprintą transporto priemonių kontrolę vykdę Klaipėdos teritorinės muitinės mobiliųjų grupių skyriaus pareigūnai Lietuvos Latvijos pasienyje stabdė ir tikrino automobilius.

Latvijos piliečio S.F. vairuojamą krovininį vilkiką „Iveco“ pareigūnai sustabdė apie 24 val. nakties, kelyje A12, ties Kalviais. Pareigūnams paprašius vairuotojo pažymėjimo paaiškėjo, kad prie vairo sėdintis asmuo jo neturi, t. y. tiesiog neturi teisės vairuoti automobilio.

Dar labiau muitinės pareigūnai nustebo, kai, vos pažvelgę į „Iveco“ kabiną, išvydo, kad ant vairuotojo miegamojo gulto pūpso plastikinių paketų krūva. Antra tiek paketų surasta ir po miegamuoju gultu. Muitininkai kabinoje aptiko iš viso 150 vnt. tokių paketų (kiekvienas jų svėrė apie 2 kg) su presuota rudos spalvos medžiaga. Pagal pirminio narkotikų nustatymo testo duomenis, paketuose buvo hašišas.

Iš viso pareigūnai tą naktį sulaikė 312 kg hašišo, toks narkotikų kiekis juodojoje rinkoje vertas apie 12 mln. 500 tūkst. Lt.

S.F. buvo sulaikytas dviem paroms, šiandien Klaipėdos miesto apylinkės teismo sprendimu jis buvo suimtas trims mėnesiams.

MKT Klaipėdos skyriuje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl labai didelio kiekio narkotikų kontrabandos. Jam gresia laisvės atėmimas nuo trejų iki penkiolikos metų.

Tai ne pirmas pareigūnų smūgis narkotikų kontrabandininkams, pažymima Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) atstovo ryšiams su visuomene Gedimino Kulikausko ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Prieš du mėnesius, 2014 m. balandžio pradžioje, muitinės kriminalistai panašią – 300 kg hašišo siuntą sulaikė pasienyje su Lenkija.

Pareigūnų manymu, tiek šią savaitę, tiek prieš du mėnesius sulaikytas hašišas yra afrikietiškos kilmės. Lietuva pastaraisiais metais yra tapusi tranzitiniu punktu gabenant į Rusiją kokainą ir hašišą, taip pat marihuaną. Pastarąją dažniausiai nelegaliai atplukdo iš Maroko į Ispaniją per Gibraltaro sąsiaurį.

Pernai Lietuvos muitinės pareigūnai sulaikė daugiau nei toną įvairių narkotikų (hašišo, amfetamino, naujųjų psichoaktyvių medžiagų), kurių vertė juodojoje rinkoje būtų skaičiuojama maždaug 40 mln. Lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min