Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 27d. 11:17

Latvijos ūkininkas savavališkai pasidarė įvažiavimą į Lietuvą

Pasienis
VSAT nuotr. / Pasienis

Latvijos ūkininkas savavališkai pasidarė pravažiavimą per valstybės sieną į Lietuvą.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba praneša, kad trečiadienį  VSAT Šiaulių rinktinės Zarasų užkardos pareigūnai, atlikdami Lietuvos - Latvijos sienos apžiūrą, pastebėjo, kad prie Zarasų rajono Turmanto kaimo valstybės sienos linija einantis griovys yra užverstas gruntu. Čia pat per sienos liniją buvo padarytas pravažiavimas.

Zarasų užkardos pasieniečiai, aiškindamiesi šį pasienio juostos ir valstybės sienos sugadinimo atvejį, apklausė vietos gyventojus.

Šie VSAT pareigūnams nurodė, kad valstybės sienos linija einantį griovį užvertė Latvijoje gyvenantis ūkininkas.

Kaip vėliau paaiškėjo, tai ne pirmas toks latvio savivaliavimo atvejis – pernai jis buvo pakliuvęs pasieniečių akiratin dėl tokio pat nusižengimo.

Zarasų pasieniečiai, pagalbon pasitelkę Smėlynės - Medumės kontaktinio punkto pareigūnus, surinktą informaciją dėl pasienio juostos  ir valstybės sienos gadinimo perdavė Latvijos pasieniečiams, kurie atliks tolimesnį tyrimą.

VSAT informuoja, kad Lietuvai tapus Šengeno erdvės nare ir siekiant nevaržyti ekonominių ryšių, laisvo piliečių, transporto judėjimo tarp kaimyninių šalių buvo atnaujinti (rekonstruoti) anksčiau veikę vietinės reikšmės keliai, kurie kerta valstybės sieną.

Pageidaujantys įteisinti naudojimąsi atstatytais (rekonstruotais) vietinės reikšmės keliais, taip sudarant palankesnes sąlygas bendradarbiavimui su kaimyninėmis šalimis, privalo VSAT ir Užsienio reikalų ministerijai suderinimui pateikti kelių rekonstrukcijos bei naujų tiesimo projektus.

Kelio atstatymo (įrengimo) darbai, kurie vykdomi pasienio juostoje be suderinimų, keičia fizinę valstybės sienos būklę vietovėje ir yra nesusiję su valstybės sienos apsauga, todėl gali būti traktuojami kaip valstybės sienos apsaugos infrastruktūros gadinimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:24
00:18
01:17

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min