Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 08 04, 11:30

Latvis ir baltarusis pasieniečiams bruko klastotes, bet už grotų atsidūrė tik vienas

Lavoriškių punkte pasieniečiai sulaikė Baltarusijos piliečio vairuotą automobilį, kurio registracijos liudijimas, įtariama, yra suklastotas, o Kalvarijos užkardos pareigūnai pasienyje su Lenkija sulaikė ir į areštinę uždarė Latvijos pilietį, kuris dokumentų kontrolės metu pateikė suklastotą vairuotojo pažymėjimą, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).
Tikėtina, kad pasieniečių sulaikytas „Mercedes-Benz“ – vogtas
Tikėtina, kad pasieniečių sulaikytas „Mercedes-Benz“ – vogtas / VSAT nuotr.

Trečiadienį vakare Vilniaus rinktinės Lavoriškių užkardos pasieniečiai Lavoriškių kontrolės punkte patikrino iš Lietuvos į Baltarusiją vykusio 31-erių Baltarusijos piliečio ir jo vairuoto automobilio „Mercedes-Benz“ dokumentus. 2014 m. pagaminta transporto priemonė buvo pažymėta Rusijos valstybiniais registracijos numeriais.

Patikros metu VSAT pareigūnams įtarimų sukėlė vairuotojo pateikti rusiški automobilio dokumentai. Nustatyta, kad mašinos registracijos liudijimas, įtariama, yra suklastotas.

Dėl dokumentų klastojimo pasieniečiai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų. Po apklausos Baltarusijos pilietis paleistas. Automobilis saugomas Vilniaus rinktinėje.

VSAT nuotr./Tikėtina, kad pasieniečių sulaikytas „Mercedes-Benz“ – vogtas
VSAT nuotr./Tikėtina, kad pasieniečių sulaikytas „Mercedes-Benz“ – vogtas

Ketvirtadienį naktį VSAT Varėnos rinktinės Kalvarijos užkardos pareigūnai, vykdydami nelegalios migracijos prevenciją bei kontrolę pasienio su Lenkija ruože, ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu, kelyje Marijampolė - Suvalkai, patikrinti sustabdė automobilį „BMW 320D“. Iš Lietuvos į Lenkiją beišvykstančią mašiną vokiškais registracijos numeriais vairavo 40 metų latvis.

Patikros metu Kalvarijos pasieniečiai nustatė, kad užsieniečio pateiktas latviškas vairuotojo pažymėjimas, yra suklastotas. Vairuotojas pareigūnams prisipažino, kad Latvijoje prarado teisę vairuoti dėl neblaivumo, todėl nusipirko klastotą vairuotojo pažymėjimą.

Latvis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę, o VSAT Varėnos rinktinėje dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Už tai gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų. Už Kelių eismo taisyklių pažeidimą - transporto priemonės vairavimą neturint tam teisės - pažeidėjui gresia bauda nuo 434 iki 794 eurų arba administracinis areštas. Automobilį pasiėmė teisę vairuoti turintis įkliuvusiojo draugas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min