Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Lazdijiečių santykių aiškinimasis atvedė iki kontrabandininkų grupuotės

Grupės Lazdijuose gyvenančių asmenų tarpusavio santykių aiškinimasis Lazdijų rajono policijos komisariato kriminalistams leido užčiuopti gerai organizuotą grupuotę, besiverčiančią kontrabandos gabenimu.
Konfliktas
Asociatyvinė nuotr. / A. Ufarto BFL nuotr.

Kol kas patyrę pareigūnai vengia atskleisti detalių, tačiau neslepia, kad sužinota informacija – itin vertinga.

Turimais duomenimis, gerai organizuota asmenų grupė verčiasi kontrabandinių cigarečių gabenimu į Vakarų valstybes.

Grobis policijos „vilkams“ gal ir nebūtų nukritęs į rankas, jei ne vieno lazdijiškio skundas dėl patirto smurto ir neteisėto laisvės atėmimo.

Pats atvyko į policiją

Rugpjūčio 11-osios pavakarę, pirmadienį, į Lazdijų rajono policijos komisariatą atvykusio lazdijiečio Tado J. pasakojimas pareigūnams priminė organizuotų nusikaltėlių gaujų grupuočių „razborkes“.

21-erių metų šeimą turintis vyras pasakojo, kad apgaulės būdu atsiviliojo pas save jo gerai pažįstami lazdijiečiai – tėvas ir sūnus Kęstutis L. ir Alvaras L. bei broliai Andrius A. ir Donatas A. jį prievarta įgrūdo į automobilio bagažinę, vežiojo Kapčiamiesčio apylinkių miškais, nuvežę prie nežinomo ežero skandino vandenyje, mušė, į akis pripurškė ašarinių dujų, atėmė asmens dokumentus, telefoną, grasino susidoroti, jei nukentėjusysis nepasakys, kur pradangino kontrabandinių cigarečių krovinį.

Prašė padėti pataisyti automobilį

„Pasakyk, kur padėjai pypkes“, – tokia fraze apie 11 valandą Tadą J. pasitiko ketveriukė.

Į susitikimą jaunas vyras buvo įviliotas gudriu melu – esą reikia padėti parvaryti automobilį. Vos atvykusiam jaunuoliui buvo papurkšta į akis dujų, jis įgrūstas į automobilio bagažinę ir keletą valandų kankinamas, grasinant susidoroti.

Gauja reikalavo vieno – pasakyti, kur dingo jų kontrabandinių cigarečių krovinys.

Baimės ir šoko ištiktam vyrui pavyko pergudrauti užpuolikus. Pažadėjęs atlyginti kontrabandininkų patirtus nuostolius vyras grįžo namo.

Grįžęs namo apie patirtą smurtą vyras pasipasakojo šeimai. Pašiurpinti nuo vaikystės pažįstamų lazdijiškių elgesio nukentėjusiojo tėvai pabandė sūnaus skriaudimo priežastis sužinoti iš pačių užpuolikų. Turimais duomenimis, gauja prisipažino skriaudusi buvusį pagalbininką.

Po Tado J. skundo policijai pareigūnai sulaikė tris iš keturių užpuolikų. Po apklausų ir įtarimų pareiškimo už grotų liko tik vyriausiasis – Kęstutis L., tačiau ir jam trečiadienį paskirta kardomoji priemonė nesusijusi su laisvės atėmimu.

Lazdijų rajono policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas baudžiamojoje byloje dėl neteisėto laisvės atėmimo, panaudojant smurtą ir fizinę jėgą. Už šį apysunkį nusikaltimą įstatymas numato laisvės atėmimą iki ketverių metų.

Įtariamųjų nelegali veikla buvo vieša paslaptis

Turimais duomenimis, anksčiau nei vienas iš sulaikytųjų ketveriukės oficialių nemalonumų su teisėsauga nėra turėjęs. Tačiau mažame Lazdijų miestelyje vietiniams nebuvo paslaptis, kad vyrai gali verstis neteisėta veikla.

Miesto pakraštyje esanti degalinė, kurioje dirba įtariamųjų brolių tėvas, teisėsaugininkams jau seniai žinoma ne tik kaip probleminio jaunimo susitikimų vieta, bet ir įvairių nepriklausomybės laikų kartos nusikaltėlių „strielkų“ aikštelė.

Šaltinių policijoje teigimu, Tadas J. anksčiau yra dalyvavęs nelegalioje gaujos veikloje – už atlygį gabendavo kontrabandos krovinį į užsienio valstybes, daugiausia – į Skandinavijos šalis.

Tačiau vyras teigia prieš kurį laiką nelegalią veiklą nutraukęs ir jokių santykių su kontrabandininkais nepalaikęs.

Motina bijo dėl sūnaus gyvybės

Ar buvusiam sėbrui surengta pamoka tebuvo grasinimas niekam nepasakoti apie nelegalią gaujos veiklą, ar iš tiesų nukentėjusysis kažkaip yra susijęs su dingusiu kontrabandininkų cigarečių kroviniu, policija aiškinasi. Pareigūnai neslepia, kad gautos žinios pravers ne viename operatyviniame tyrime.

Tuo tarpu nukentėjusiojo motina žurnalistei prisipažino bijanti dėl savo sūnaus gyvybės: „Kai sužinojau, kas stovi už jų pečių, man belieka laukti, kol mano vaiką užmuš“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius