Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 27d. 17:39

Lazdijų medikę sutuoktinis kaltina fiziniu ir psichologiniu smurtu

Nesuvaldytos emocijos.
Shutterstock nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: nesuvaldytos emocijos

Lazdijų rajono policijos kriminalistai dar nežino, ką darys su viename Lazdijų rajono kaime gyvenančio vyro pareiškimu policijai, kuriame jis savo žmoną, žinomą Lazdijų rajono gydytoją kaltina fiziniu ir psichologiniu smurtu. „Tiksliname pareiškime nurodytas aplinkybes. Tuomet spręsime, ar bus pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl smurto artimoje aplinkoje, ar tokį tyrimą pradėti atsisakysime, jei nebus nustatyta nusikaltimo sudėties“, – sakė komisariato atstovai.

Nukentėjusiuoju save įvardijantis R.T. skunde policijai teigia, kad žmona nepilnamečių vaikų akivaizdoje jį mušė šlepete, vėliau – iškoneveikė necenzūriniais žodžiais ir vartojo prieš jį psichologinį smurtą.

Pati medikė teigė nieko apie vyro skundus nežinanti ir pakeltu tonu telefonu pamokė žurnalistę, apie ką ir kaip ji turėtų rašyti.

Lazdijietis teigia, kad žmona nepilnamečių akivaizdoje jį mušė šlepete, vėliau – iškoneveikė necenzūriniais žodžiais ir vartojo prieš jį psichologinį smurtą.

„Iš kur jūs tokias informacijas gaunate ir ką sau galvojate?“ – klausimu į klausimą, ar tikrai skriaudė vyrą atsakė žinoma gydytoja ir komentuoti mestus vyro kaltinimus atsisakė.

Į smurtautojus – nesvarbu jų amžius, lytis ar užimamos pareigos visuomenėje, Lazdijų rajono policijos komisariato pareigūnai žiūri itin principingai.

Pasak komisariato Kriminalinės policijos skyriaus viršininkės Skirmantės Bartkuvienės, gavus pranešimą apie smurtą artimoje aplinkoje, reaguojama žaibiškai – siunčiamas pareigūnų ekipažas, įtariamasis smurtautojas atskiriamas nuo aukos, patalpinamas į areštinę, prašoma teismo skirti gyvenimą skyrium nuo nukentėjusiojo, kol bus išnagrinėtos bylos.

Dažniausiai smurtauja vyrai. Tačiau, ypač paskutiniu metu, policijos suvestinėse neretai fiksuojami ir moterų smurto proveržiai.

Kiek pavyko sužinoti, R.T. atveju į namus policijos vyras nesikvietė. Apie tikrą ar tariamą smurtą – tą nustatys pareigūnai – vyras pareigūnus informavo laišku.

Smurtas artimoje aplinkoje – vienas dažniausiai fiksuojamų nusikaltimų kaimiškose savivaldybėse, kokia yra ir Lazdijų rajono savivaldybė. Čia beveik kiekvieną dieną policijos suvestinėse mirga pranešimai apie šeimose susimušusius sutuoktinius ar sugyventinių skriaudžiamas moteris. Neretai tokių „kovų“ žiūrovais ne savo noru tampa ir šeimose augantys nepilnamečiai vaikai.

Lapkričio 25-ąją Lietuva paminėjo Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną. Ar yra minima ir Kovos su smurtu prieš vyrus diena, informacijos rasti nepavyko.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min