TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lazdijų pasieniečiai sulaikė Lenkijos pareigūnus taranavusio kontrabandininko automobilį (nuotraukos)

Lenkų pasieniečius taranavusio automobilio ratai
VSAT nuotr. / Lenkų pasieniečius taranavusio automobilio ratai
Šaltinis: 15min
0
A A

Lazdijų pasieniečiai sulaikė kontrabandinių cigarečių prigrūstą automobilį, kurio vairuotojas Lenkijoje taranavo šios šalies pareigūnų automobilį. Sprukdamas nuo Lenkijos pasieniečių kontrabandininkas dukart pervažiavo „ežį“ ir, kai atlėkė į Lietuvą, ant jo mašinos ratlankių nebuvo likę nė skutelio padangų.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba informuoja, kad trečiadienį, apie 21 val., VSAT Lazdijų rinktinės Kalvarijos kontaktiniame punkte, kuriame keisdamiesi informacija kartu dirba Lietuvos ir Lenkijos pasieniečiai, gauta informacijos apie incidentą Lenkijos teritorijoje.

Lazdijų pasieniečiams pranešta, kad maždaug už pusantro kilometro nuo Lietuvos sienos Lenkijos pasieniečių reikalavimui sustoti nepakluso automobilio Audi 100 vairuotojas. Jis važiavo nuo Lietuvos pusės ir, kai pamatė kaimyninės šalies pareigūnus, nepakluso jų reikalavimui sustoti. Šie tamsoje spėjo ant kelio pakloti priverstinio stabdymo juostą, vadinamąjį „ežį“, kurį pažeidėjas pervažiavo.

Kai tolėliau bėglys pamatė kelią blokavusius lenkų pareigūnų visureigius, jis apsisuko ir nulėkė atgal į Lietuvos pusę darsyk pervažiuodamas „ežį“.

Pasieniečiai jį ėmė persekioti. Gaudynių metu Audi 100 vairuotojas taranavo Lenkijos pasieniečių visureigį, kuris nuslydo nuo kelio. Pirminiais duomenimis, incidento metu nesmarkiai nukentėjo du pareigūnai.

Kolegoms Lazdijų rinktinėje lenkai pranešė, kad bėglys nuvažiavo į Lietuvą.

Lazdijų pasieniečiai nedelsiant ėmėsi tikrinti šią informaciją ir netrukus už kelių šimtų metrų nuo sienos, Lazdijų rajono Galinių kaimo ribose, aptiko nuo kelio Burbiškiai - Lazdijai į griovį nulėkusį apdaužytą Audi 100 lenkiškais numeriais.

Vairuotojo mašinoje nebuvo. Kinologas su šunimi negalėjo sekti jo pėdsakais, nes juos plovė tuo metu pylęs stiprus lietus.

Kad Audi 100 vairuotojas nuo pareigūnų spruko pervažiavęs „ežį“, buvo akivaizdu – ant sulankstytų mašinos ratlankių padangų likučių nebuvo nė žymės.

VSAT Lazdijų rinktinės pasieniečiai mašinoje aptiko didelį kontrabandinių rūkalų krovinį. Automobilyje buvo išimtos galinės sėdynės, be to, cigarečių pakelių prikišta visur, kur tik įmanoma – durelėse, lubose, po apdailos detalėmis ir kitur.

Iš viso pasieniečiai rado 13 tūkst. 550 pakelių cigarečių „Premjer“ su baltarusiškomis ir „Viceroy“ su rusiškomis banderolėmis. Jų vertė pagal Lietuvoje galiojančią muitinio vertinimo metodiką yra apie 96 tūkst. Lt.

VSAT Lazdijų rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Aiškindamiesi incidento aplinkybes bendradarbiauja abiejų šalių pasieniečiai.

Automobilis saugomas VSAT Lazdijų rinktinėje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min