Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 7d. 12:03

Lazdijų rinktinės pasieniečiai sulaikė Vokietijoje ir Olandijoje vogtus automobilius

Valstybės sienos apsaugos tarnyba
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Valstybės sienos apsaugos tarnyba

Lazdijų rinktinės pasieniečiai sulaikė dvi, įtariama, vogtas mašinas. Vilkaviškio rajone nuo jų spruko „BMW 730“, kuris prieš dvi dienas buvo pavogtas Vokietijoje, o į Rusiją vykęs kybartiškis vairavo Olandijoje pavogtą „Volkswagen Sharan“.

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, sekmadienį vėlai vakare prie sienos su Lenkija esančio Vygrelių kaimo prieigose budėję Valstybės sienos apsaugos tarnybos Lazdijų rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai pastebėjo „BMW 730“, kuris dideliu greičiu iš Lenkijos įvažiavo į Lietuvos teritoriją ir nurūko tolyn.

Įtartiną transporto priemonę VSAT pareigūnai nusivijo tarnybiniu visureigiu su įjungtais garso iš šviesos signalais. Bėglys nepakluso aiškiai išreikštiems pasieniečių reikalavimams sustoti ir dideliu greičiu nuvažiavo Vilkaviškio savivaldybės Gražiškių kaimo link.

10 kilometrų nuo VSAT pareigūnų sprukęs automobilio vairuotojas šiame kaime paliko transporto priemonę likimo valiai ir, pasinaudojęs tamsa, pasislėpė. Pasieniečiai apžiūrėjo paliktą „BMW 730“ ir jo vairuotojo pusės durelėse, ant spynelės, aptiko aiškias laužimo žymes.

Netrukus nustatyta, kad šis 2005 m. pagamintas automobilis birželio 3 d. buvo pavogtas Vokietijoje. Prie jo pritvirtinti latviški valstybiniai registracijos numeriai, kurie, įtariama, taip pat yra neteisėtai nusavinti.

Dėl neteisėtu būdu gauto turto įgijimo VSAT Lazdijų rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. „BMW 730“ saugomas Kalvarijos užkardoje.

Dar vieną automobilį pirmadienį sulaikė Kybartų pasienio kontrolės punkte dirbantys Lazdijų rinktinės pasieniečiai. VSAT pareigūnai čia patikrino iš Lietuvos į Rusiją vykusio 37 metų Kybartų miestelio gyventojo ir jo vairuoto automobilio „Volkswagen Sharan“ dokumentus.

Lietuvio pateikti asmens dokumentai įtarimų nekėlė, tačiau VSAT pareigūnai transporto priemonės duomenis patikrino turimose informacinėse bazėse. Netrukus nustatyta, kad 2008 m. pagaminto „Volkswagen Sharan“ kaip pavogto nuo šių metų vasario ieško Olandijos teisėsaugininkai.

Po apklausos kybartiškis paleistas, o automobilis laikinai saugomas Lieponos užkardoje. VSAT Lazdijų rinktinės pareigūnai dėl neteisėtu būdu gauto turto įgijimo ir šiuo atveju pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min