Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 18d. 20:00

Legendinio sostinės padegėjo akibrokštas: visą laiką kaltę pripažinęs teisme persigalvojo

Paulius Gaižauskas
V.Miškinio nuotr. / Paulius Gaižauskas

Daugybę kartų teistas 32-ejų metų Paulius Gaižauskas turbūt labiausiai išgarsėjo, kai prieš 4 metus sostinėje padegė autobusą. Spalvingą kriminalinę patirtį turintis vyras neseniai išėjo į laisvę ir jau spėjo prisidirbti. Antradienį Vilniaus miesto apylinkės teisme jis aiškinosi dėl padegtos bendrabučio virtuvės.

Į teismo posėdį susirinkę dalyviai tikėjosi bylą užbaigti greit ir paprastai, nes ikiteisminio tyrimo metu savo kaltę dėl turto sugadinimo visuotinai pavojingu būdu P.Gaižauskas visiškai pripažino ir nuoširdžiai gailėjosi.

Tokiu atveju dažniausiai teisme įvyksta sutrumpintas įrodymų tyrimas: išklausomas kaltinamojo pasakojimas ir teisėjas iškart eina rašyti nuosprendžio.

„2019 metų gegužės 16 dieną apie 16 val. 50 min. Aguonų gatvėje esančio bendrabučio bendro naudojimo virtuvėje kaltinamasis išpylė ant grindų skiediklį ir žiebtuvėliu jį padegė“, – kaltinamąjį aktą pagarsino prokuroras.

Kaltę paneigė

Po to teisėjas pakvietė P.Gaižauską duoti parodymus, tačiau jis liudijimą pradėjo akibrokštu.

„Ėjau pas draugą, jo neradau ir išėjau. Nebuvau bendro naudojimo virtuvėje“, – pareiškė P.Gaižauskas.

Bylą nagrinėjantis teisėjas Dainius Grizickas kiek nustebo ir priminė, kokius parodymus kaltinamasis davė iškart po įvykio.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Dainius Grizickas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Dainius Grizickas

„Buvau išgėręs. Draugo bute neradau. Užėjau į antro aukšto bendro naudojimo virtuvę. Ant spintelės pamačiau buteliuką su degikliu. Šio skysčio pripyliau ir padegiau. Taip elgiuosi pavartojęs alkoholio, tampu agresyvus. Jokio motyvo nebuvo“, – anksčiau P.Gaižausko duotus parodymus perskaitė teisėjas.

Tuomet kaltinamasis pareiškė, kad tokių parodymų niekada nedavė ir su tyrėju išvis nebendravo.

„Aš buvau girtas, man tyrėjas atnešė, sako imk, pasirašyk ir viskas, eik“, – paaiškino P.Gaižauskas.

V.Miškinio nuotr./Paulius Gaižauskas
V.Miškinio nuotr./Paulius Gaižauskas

Teisėjas ėmė kamantinėti kaltinamąjį, pasitikslino, ar išties po parodymais yra jo parašas ir kodėl gi jis ne tik pasirašė, bet ir pridūrė, kad viską perskaitė.

„Kodėl jūs lengva ranka pasirašinėjate po tokiais protokolais?“ – stebėjosi D.Grizickas.

Galiausiai teko priimti sprendimą skelbti pertrauką byloje. Kadangi P.Gaižauskas dėl savo kaltės persigalvojo, teks išklausyti įvykio liudininkus.

Tiesa, tokia kaltinamojo taktika stebinti neturėtų. Anksčiau teisme jis yra iškrėtęs lygiai tokį patį fokusą, kai tyrimo metu kaltę pripažino, o po to pareiškė, kad prisipažinti jį privertė kriminalistai.

Spalvinga kriminalinė praeitis

Paskutinį kartą P.Gaižauskas teisme aiškinosi dėl kur kas rimtesnių nusikaltimų: 2015 metais jis buvo teisiamas dėl daugybės melagingų pranešimų apie nelaimes. Jis yra grasinęs susprogdinti oro uostą ir prekybos centrą „Mandarinas“.

Kai į jo melagingus skambučius teisėsauga nebereagavo, supykęs vyras vidury dienos nuėjo ir padegė autobusą Fabijoniškėse. Kitą dieną po šio padegimo, vasario 3-iąją, P.Gaižauskas buvo sulaikytas.

Po to paaiškėjo, kad laisvalaikiu vyras mėgdavo padeginėti konteinerius, nuo jo rankų užsiliepsnojo ir biotualetas. Teismas už visus šiuos nusikaltimus vyrui skyrė 4 metų laisvės atėmimo bausmę.

Pirmą kartą į teisėsaugos akiratį P.Gaižauskas pateko vos sulaukęs pilnametystės: 2006 metais jis stojo prieš teismą dėl smulkių vagysčių ir sukčiavimo.

Po 2 metų vyras įkliuvo jau dėl rimtesnio nusikaltimo. Pavogė iš sugėrovo vilkiko raktelius, sėdo prie vairo, girtas įvažiavo į griovį ir užmigo. Už tai jam skirta 4 metų laisvės atėmimo bausmė.

Jau sėdėdamas už grotų P.Gaižauskas buvo nuteistas dar kartą. Jis pripažintas kaltu dėl dešimčių melagingų pranešimų Bendrajam pagalbos centrui.

Tuomet teismui jis aiškino, kad taip elgėsi keršydamas už avarijoje žuvusį dėdę, esą tarnybos nesuskubo laiku į pagalbą jam.

Dar kartą jis teistas už siautėjimą sostinės centre, tuomet jis įžeidinėjo moterį ir sudaužė autobuso stotelės stiklą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min