Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 26d. 21:01

Legendinis donžuanas – Kauno teisme: moteris sugundė pasakomis apie fantastiškus verslus

Viktoras Vilkauskas, anksčiau prisistatinėjęs kaip Viktoras Leonovas
vk.com nuotr. / Viktoras Vilkauskas, anksčiau prisistatinėjęs kaip Viktoras Leonovas

Prieš dešimtmetį Kęstutis Vilkauskas išgarsėjo visoje Lietuvoje kaip bene garsiausias šalies donžuanas. Į vienišų moterų širdis pasibelsdavęs sukčius taip rasdavo kelią į jų pinigines, meilės apakintos moterys vyrui atiduodavo šimtus tūkstančių litų. Po 6 kalėjime praleistų metų K.Vilkauską visi užmiršo, tačiau jo paties belangė, berods, nepakeitė. Antradienį Kauno apygardos teisme pradėta nagrinėti byla dėl naujų jo žygių.

2015 metais grįžęs iš kalėjimo K.Vilkauskas netruko rasti meilę ir net susituokė, priėmęs netradicinį sprendimą pasiimti žmonos pavardę. Kartu su pavarde jis atsisakė ir vardo.

Dokumentuose Kęstutis Vilkauskas virto Viktoru Leonovu.

Tačiau su naująją žmona ilgai neišbuvo, išsiskyrė ir grįžo prie senosios pavardės, taigi šiandien jis – Viktoras Vilkauskas. Būtent šiuo vardu jis figūruoja pradėtoje nagrinėti byloje.

Dienas už grotų V.Vilkauskas leidžia nuo 2018 metų rugsėjo 13 d., kai įkliuvo iš vienos moters išviliojęs 12 tūkst. eurų.

V.Vilkauskas veikė jau išbandytu būdu: internetinių pažinčių portale susipažino su moterimi. Vos po kelių dienų pažinties apsukrus sukčius sugebėjo įgyti moters pasitikėjimą.

Nukentėjusioji kaip tik ieškojo, kur įsigyti verslui reikalingas patalpas, o V.Vilkauskas pasisiūlė padėti, nes neva žinojo puikų variantą. Kaip avansą jis paėmė 12 tūkst. eurų.

Apgaulę moteris suprato iškart ir kreipėsi į teisėsaugą, tą pačią dieną sukčius buvo uždarytas už grotų.

Siūlė investuoti į nerealius verslus

Kaip praneša Kauno apskrities policija, tyrėjų surinktais duomenimis, senų darbelių V.Vilkauskas ėmėsi vos grįžęs iš įkalinimo įstaigos.

Dar 2015 m., kai jis, papasakojęs apie neva norimą statyti globos įstaigą, pradėjo iš moters už tariamą dalininkės poziciją imti pinigus.

Vėliau jai pasiūlė kitą – džiovintų vaisių – verslą. Į šio verslo vystymą įnešti jau paprašė ne kelis šimtus, o kelis tūkstančius eurų.

Dar vėliau vyrui bendriems verslams buvo perduota daugiau nei trisdešimt tūkstančių eurų.

Kitai moteriai vyras pasiūlė dar įdomesnį verslą – pirkti iš Švedijos vištieną ir brangiau ją perparduoti Irane. Pasiūlymu susigundžiusi moteris vyrui taip pat pradiniams pirkiniams perdavė beveik keturiasdešimt tūkstančių eurų.

Papildomai jai pasiūlė tapti neva Latvijoje steigiamo etnografinio žvejų kaimo dalininke. Už šį ir kitus verslus moteris vėliau perdavė dar didesnes pinigų sumas.

Tuo pačiu metu ir iš kitų moterų vyras už tariamus verslus viliojo įvairias pinigų sumas – nuo kelių šimtų iki kelių dešimčių tūkstančių. Į vyro pinkles įkliuvo ir keletas vyrų, patikėjusių atidaromais verslais, įdarbinimo galimybėmis ar tiesiog pagalbos prašymu.

Pagarsėjęs donžuanas

V.Vilkauskas, dar būdamas Kęstučiu, prieš dešimtmetį žiniasklaidoje linksniuotas ne vieną kartą. Jo sąskaitoje – 6 teistumai.

Jo modelis tradicinis: su dauguma aukų susipažindavo internetu, užkariaudavo jų širdis prisistatęs sėkmingu verslininku, kelionių agentūros vadovu, nekilnojamojo turto magnatu, deimantų prekeiviu ar teisininku.

„Amerikos lietuvis ieško nuo 40 iki 60 m. moters verslui ar šeimai kurti“, – tokį skelbimą dar 2006 metais radusi moteris patikėjo „verslininko“ pasakomis ir atidavė jam 50 tūkst. litų (14,5 tūkst. Eur). Moteris tikėjo investuojanti į narkomanų vaikų reabilitacijos centrą.

Kita auka ne tik atidavė visas santaupas, bet dar ir pardavė tėvams priklausantį namą, taip iš viso surinko 75 tūkst. eurų.

Moteris metė pelningą darbą ir su nauju mylimuoju planavo ne tik pradėti bendrą verslą, bet ir kartu kurti gyvenimą, nunešė pareiškimus tuoktis. Tačiau ceremonijos dieną V.Vilkauskas tiesiog pradingo.

V.Vilkausko rekordas – 430 tūkst. eurų, išvilioti iš vilnietės Ritos. Ji su „iš Ispanijos grįžusiu verslininku“ susipažino 2004 m.. Vyras pasakojo Ispanijoje turintis du namus, valdantis įmonę Kaune, prekiaujantis deimantais ir rengiantis keliones jaunimui po Europos šalis.

Gresia ilgi metai nelaisvės

Anksčiau teistam V.Vilkauskui pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo ir plėšimo. Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. ir 180 str., už tai jam gresia laisvės atėmimas iki dešimties metų.

Kaip paaiškėjo, ne visas nusikalstamas veikas vyras įvykdė vienas. Kai kuriuos nusikaltimus jis įvykdė veikdamas bendrai su kitais asmenimis.

Dėl sukčiavimo įtarimai pareikšti dar vienam vyrui (gim. 1973 m.), dėl plėšimo – vyrui (gim. 1960 m.), dėl sukčiavimo, turto pasisavinimo, turto iššvaistymo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo – moteriai (gim. 1965 m.).

Tyrimą organizavo, jam vadovavo ir teisminiam nagrinėjimui perdavė Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 6-ojo skyriaus prokurorai.

Jį atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos 2-ojo skyriaus pareigūnai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:42
10:09

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min