Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 sausio 8d. 14:17

Lengvai pinigų norėjęs užsidirbti nepilnametis pataisos namuose praleis beveik penkerius metus

Kauno tardymo izoliatorius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Už grotų
Vilniaus apygardos teismas paskelbė nuosprendį už dienos pilnametystės sulauksiančiam vilniečiui V. J., kuris pinigų norėjęs užsidirbti pardavinėdamas narkotines ir psichotropines medžiagas, informuoja teismas.

Nustatyta, kad praeityje 7 kartus už vagystes teistas V. J. praėjusių metų vasario pabaigoje savo namo laiptinėje už 180 litų nepilnamečiui pardavė 0,442 g. psichotropinės medžiagos AM-2201.

Pasiūlė iš matymo pažįstamas asmuo

Šioje byloje kaltais pripažinti ir iš V. J. du maišelius kanapių pirkę vilniečiai K. A. ir Č. V. J., kurie narkotines medžiagas, iki sustabdant automobilį policijos pareigūnams, vežiojosi transporto priemonėje.

Pinigų iš mamos nenorėjo prašyti, todėl ėmėsi pardavinėti narkotikus.

V. J. nespėjo parduoti visų narkotikų – dalį jų pareigūnai rado atlikę kratą jo namuose.

Duodamas parodymus teisme V. J. pasakojo, kad narkotikus jam pasiūlęs pardavinėti iš matymo pažįstamas asmuo. Taip pat pasakojo, kad pinigų reikėjo padėti sugyventinei išlaikyti judviejų vaiką. Pinigų iš mamos nenorėjo prašyti, todėl ėmėsi pardavinėti narkotikus.

Dėl padaryto nusikaltimo teisme gailėjęsis V. J. sakė, kad nusikalsti pradėjo būdamas keturiolikos. Dėl sunkios materialinės padėties pradėjo vagiliauti.

Teismas už padarytą baudžiamąjį nusižengimą narkotikus iš V. J. pirkusiam K. A. skyrė 6 MGL (226 eurų) dydžio baudą. Č. V. B. bausmė buvo subendrinta su ankstesniu Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendžiu ir paskirta galutinė 11 MGL (414 eurų) dydžio bauda.

V. J., subendrinus bausmę su Vilniaus miesto apylinkės teismo ankstesniu nuosprendžiu, paskirta galutinė 4 m. ir 8 mėn. laisvės atėmimo bausmė.

Pritaikė mažiausią bausmę

Teismas, skirdamas bausmę, taikė įstatyme nepilnamečiams numatytą minimalią laisvės atėmimo bausmę, kuri nepilnamečiui mažinama perpus.

Skiriant bausmės dydį, atsižvelgta į V. J. amžių ir į tai, kad jis turi mažametį vaiką.

V. J. Iš Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus-pataisos namų, kuriuose buvo teisminio nagrinėjimo metu, bus perkeltas į pataisos namus.

Taip pat iš V. J. konfiskuoti kratos metu rasti ir paimti 5 500 litų.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

03:45
36:33
02:43

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie 15min