Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 20d. 21:00

Lengvu atlygiu už pinigų išgryninimą susigundžiusi šeima turėjo atsakyti už sukčiaus nusikaltimus

Telefoninis sukčius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Telefoninis sukčius

Socialiniuose tinkluose nuolat galima išvysti skelbimų, kai siūloma uždirbti lengvų pinigų – tereikia turėti banko sąskaitą ir leisti ja pasinaudoti. Tokiu skelbimu susigundę sutuoktiniai uždirbo 300 eurų. Visgi šis lengvas uždarbis jiems apkarto – sugyventiniai stojo prieš teismą kaip stambios sukčiavimo schemos dalyviai, o jais pasinaudojęs ir 10 tūkst. eurų iš senjoro išviliojęs nusikaltėlis taip ir nebuvo surastas.

Asta M. ir Danas S. Utenos apylinkės teisme buvo pripažinti kaltais dėl sukčiavimo, pagal Baudžiamojo kodekso 182 str.

Susigundė lengvu uždarbiu

2019 metų birželio pradžioje sugyventiniai vienoje feisbuko grupėje pamatė skelbimą, kad ieškoma mergina, kuri turi „Swedbank“ sąskaitą.

„Už tai jis siūlė atlygį, tačiau nieko konkrečiai nebuvo parašyta, – teisme pasakojo Asta. – Nemanėme, kad kažkas gali būti negerai, todėl parašiau jam asmeninę žinutę.“

„Tuo metu mums labai trūko pinigų, todėl susigundėme pasiūlymu“, – pridūrė mažylį auginanti motina.

Nepažįstamasis paaiškino, kad į jos banko sąskaitą bus pervesti pinigų suma, ją tereiks išgryninti ir už tai laukia atlygis, tačiau konkrečių sumų nenurodė. Jis paklausė, koks jos sąskaitos limitas ir kiek pinigų ji gali išsigryninti per vieną dieną.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Swedbank“ kodų generatorius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Swedbank“ kodų generatorius

„Parašiau, kad galiu nuimti 6 tūkst. eurų, tačiau jis pasakė, kad jam taip netinka, ir paklausė, ar įmanoma padidinti limitą“, – prisiminė Asta.

Vis dar nieko blogo neįtardama moteris nuėjo į banką ir ten pasidarė naują kortelę, kurios limitas – 14 tūkst. eurų. Po to iškart apie tai pranešė nepažįstamajam.

„Jis atrašė po savaitgalio ir pasakė, kad viskas dar gali užtrukti. Jam reiks pristatyti prekes kažkokiam žmogui, o tada jis už prekes perves pinigus. Dar po poros dienų gavau žinutę, kad netrukus į sąskaitą turėtų įkristi 10 tūkst. eurų“, – prisiminė Asta ir netrukus pinigai jau buvo pas ją.

Kartu su sugyventiniu ji apėjo 4 bankomatus, nes kiekviename iš jų pavyko išimti po 2,5 tūkst. eurų. Grįžusi namo pinigus padėjo į dėžutę ir laukė nepažįstamojo žinutės. Šis parašė, kad už sėkmingą operaciją galės sumokėti 300 eurų, ir nurodė laukti tolesnių instrukcijų.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Eurai
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Eurai

„Apie 16 val. gavau žinutę, kad išeičiau į lauką, jog lauke laukia bendradarbis. Ten jau buvo vyras su sportine apranga, užsidėjęs juodą kepurę, turėjo ausines. Jam atėjus, aš padaviau dėžutę ir pasakiau, kad ten sudėti pinigai. Dėžutėje buvo 9 700 eurų o 300 eurų pasilikome sau kaip atlygį. Tas vyriškis pinigų neskaičiavo, tik paėmęs dėžutę nusisuko ir nubėgo į tą pačią pusę, iš kurios atėjo. Nubėgdamas pasakė „iki pasimatymo“ ir daugiau jo nematėme“, – prisiminė Asta ir pridūrė, kad po pinigų perdavimo nepažįstamasis feisbuke ją iškart užblokavo.

Buvo įpainioti į sukčiavimo schemą

Kad tapo sukčiavimo schemos dalyviais, sugyventiniai sužinojo tik po maždaug mėnesio. Liepos viduryje nuėjusi išsigryninti vaiko pinigų, Asta pamatė, kad jos sąskaita užblokuota. Banke jai paaiškino, kad taip padaryta, nes greičiausiai į ji gavo apgaulės būdu įgytų pinigų.

Netrukus paaiškėjo, kad 10 tūkst. eurų į moters sąskaitą atkeliavo iš apgauto senjoro kišenės.

Šis pasakojo, kad birželio 19-osios vidurnaktį sulaukė pareigūnu prisistačiusio asmens skambučio.

„Man pasakė, kad iš mano banko sąskaitos yra „plaunami pinigai“ ir kad tai reikia kuo greičiau sustabdyti. Man liepė padiktuoti savo sąskaitų prisijungimo kodus“, – prisiminė sukčiaus auka.

Nieko neįtaręs vyras viską pasakė, o maždaug 15 val. sulaukė dar vieno skambučio.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Telefoninis sukčius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Telefoninis sukčius

„Man pasakė, kad dar ne viskas atlikta ir kad man reikia nueiti į banką ir išgryninti 14 tūkst. eurų, nes tai į mano sąskaitą iš Norvegijos pervesti nusikaltėlių pinigai. Tą padaręs pinigus turėsiu perduoti policijos pareigūnui, kuris lauks prie Panemunės tilto“, – prisiminė jis.

Vyras toliau klausė sukčiaus instrukcijų ir nuėjęs prie bankomato išgrynino 14 tūkst. eurų. Visą tą laiką jis kalbėjosi telefonu su „pareigūnu“.

„Tačiau man pokalbis pradėjo kelti įtarimą, todėl užėjau į banko skyrių pasikonsultuoti su darbuotoja. Ji man pasakė, kad esu apgaudinėjamas ir liepė skambinti policijai. Tai per telefoną išgirdęs vyras numetė ragelį“, – prisiminė senjoras.

Gavo teistumus

Teisėsaugai taip ir nepavyko išsiaiškinti, kad išviliojo iš senjoro pinigus.

Tačiau sutuoktinių, kuriais buvo pasinaudota, atžvilgiu, pradėta baudžiamoji byla dėl sukčiavimo.

Situaciją įvertinęs Utenos apylinkės teismo teisėjas Liudvikas Myško nusprendė, kad abu jie yra kalti, kaip nusikaltimo bendrininkai.

„Asta M. ir Danas S. bendrininkų grupėje su ikiteisminio tyrimo nenustatytu asmeniu, apgaule savo naudai įgijo svetimą turtą“, – paskelbė teisėjas.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Temidė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Temidė

Anksčiau niekada neteisti ir problemų su teisėsauga neturėję sugyventiniai buvo nubausti 8 mėnesių laisvės apribojimo bausmėmis.

Astai teismas liepė 80 valandų dirbti rūpinantis neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis. Kadangi Danas nusikaltime nebuvo toks aktyvus, jis įpareigotas neatlygintinai dirbti 10 valandų.

Tiesa, sutuoktiniams nereikės atlyginti visos senjoro prarastos sumos, jiems teks grąžinti tik apgaulės būdu įgytus 300 eurų.

Komentarai: 8

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

26:29
01:19
00:31

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai
Parašykite atsiliepimą apie 15min