TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lengvųjų automobilių juosta į Lavoriškių kelio postą atvykęs vilkiko ekipažas nustebino visko mačiusius muitininkus

Pasienyje su Baltarusija sulaikyta didžiausia pastaraisiais metais rūkalų kontrabanda Lietuvoje.
MKT nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: pasienis su Baltarusija
Šaltinis: 15min
0
A A

Muitinės postuose kyšiais mėginę paspartinti kelionę piliečiai sulaukė ikiteisminių tyrimų. Ypač įžūliai elgėsi vieno vilkiko ekipažas: vairuotojas šiurkščiai pažeidė KET, o keleivis bruko simbolinį kyšį.

Praėjusią savaitę Muitinės kriminalinė tarnyba (MKT) pradėjo du ikiteisminius tyrimus dėl bandymų papirkti Lietuvos muitinės pareigūnus. Per Šalčininkų ir Lavoriškių kelių postus į Lietuvą važiavę Baltarusijos ir Lietuvos piliečiai kyšiais mėgino „nusipirkti“ reikiamus leidimus ar paspartinti savo kelionę. Tačiau vietoj to „užsidirbo“ ikiteisminius tyrimus.

Vasario 6 d., apie 12 val. į Šalčininkų kelio postą krovininiu automobiliu „Mercedes Benz“ atvažiavo Baltarusijos pilietis A.K.

Užsienietis pateikė dokumentus, kuriuos patikrinę muitinės pareigūnai nustatė, jog jo mašina neturi Lietuvos Susisiekimo ministerijos išduoto leidimo šalies keliais gabenti tarptautinius krovinius.

Baltarusijos piliečiui dėl šio pažeidimo imtas rašyti administracinės teisės pažeidimo protokolas, bet šis nenurimo. Protokolą rašiusiam Šalčininkų posto vyr. inspektoriui atvykėlis čia pat pasiūlė 20 Lt kyšį, prašydamas, kad šis leistų jam įvažiuoti į Lietuvą be minėto leidimo.

Tai tik pasunkino A.K. padėtį – jam ne tik buvo surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas, bet ir pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl mėginimo papirkti.

Dar įžūlesnis mėginimas įpiršti kyšį vasario 7 d. užfiksuotas Lavoriškių kelio poste. Ten budėję pareigūnai apie 14 val. pastebėjo krovininį vilkiką „Volvo“, kurio vairuotojas, įžūliai aplenkė kitas eilėje išvažiuoti iš Lietuvos Respublikos stovinčias mašinas. Lengviesiems automobiliams skirta eismo juosta vilkikas įvažiavo į pasienio kontrolės punktą.

Iš „Volvo“ kabinos išlipęs keleivis, LR pilietis T.S. užėjo į posto tarnybines patalpas ir lyg niekur nieko pateikė pareigūnams kelionės dokumentus bei TIR knygelę.

2013 m. užfiksuota daugiau kaip tūkstantis „pinigų užmiršimo“ muitinei pateikiamuose dokumentuose atvejų.

Pareigūnams informavus, kad už tokį vairavimą jam bus surašytas administracinis teisės pažeidimo protokolas, T.S. jiems mėgino įpiršti 10 eurų banknotą. Čia ir nutrūko greičiau kelio postą mėginusių pravažiuoti „Volvo“ vairuotojo kelionė. Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai „Volvo“ vairuotojui surašė administracinės teisės pažeidimo protokolą.

Tuo tarpu MKT Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl bandymo papirkti muitinės pareigūnus.

Abiems ikiteisminiams tyrimams vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Trečiojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Vytautas Kirdeikis.

Pernai, 2013 m., užfiksuota daugiau kaip tūkstantis „pinigų užmiršimo“ muitinei pateikiamuose dokumentuose atvejų (bandymų papirkti), apie kuriuos nustatyta tvarka pranešė 400 muitinės pareigūnų. Tuomet, kai nustatoma, kad pinigai pareigūnams duodami siekiant išvengti pažeidimų fiksavimo, pradedami ikiteisminiai tyrimai.

2013 m. dėl muitinės pareigūnų papirkimo nuteista 14 kyšius davusių asmenų, pažymima Muitinės kriminalinės tarnybos atstovo ryšiams su visuomene Gedimino Kulikausko pirmadienį paviešintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min