Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 13d. 12:29

Lenkai aplink juosmenį apsivyniojo moteriškas kojines su cigaretėmis

Iš lenkų atimtos cigaretės
VSAT nuotr. / Iš lenkų atimtos cigaretės

Lazdijų pasieniečiai sulaikė penkis lenkus, kurie kontrabandines cigaretes gabeno jas sukišę į moteriškas kojines. Jas užsieniečiai apsivyniojo apie juosmenis ir paslėpė po viršutiniais drabužiais.

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, penktadienį po vidurnakčio VSAT Lazdijų rinktinės Vištyčio užkardos pasieniečiai Vilkaviškio rajone, kelyje Vištytis – Kalvarija, patikrinti sustabdė automobilį Volkswagen Sharan lenkiškais valstybiniais registracijos numeriais.

Jį vairavusio 43 metų Lenkijos piliečio ir transporto priemonės dokumentai buvo tvarkingi. Nepriekaištingai atrodė ir penkių mašinos keleivių, taip pat lenkų, pateikti pasai. Vyrai, kurių amžius - nuo 23 iki 61 metų, į Lietuvą iš Rusijos legaliai buvo įvažiavę per Kybartų pasienio kontrolės punktą ir vyko Lenkijos link.

Patikrinimo metu VSAT pareigūnai užsieniečių kelioniniuose krepšiuose aptiko iškaišiotų įvairių rusiškų cigarečių pakelių. Netrukus paaiškėjo, kad po viršutiniais drabužiais kiekvienas lenkas, išskyrus vairuotoją, aplink juosmenį buvo apsivyniojęs moteriškas kojines, į kurias taip pat buvo prigrūsta rusiškų rūkalų.

Iš viso pasieniečiai aptiko 745 pakelius neteisėtai gabentų cigarečių „Jing Ling“, „LD“, „Alliance“, „Viceroy“ bei „North Star“.

Jokių dokumentų, patvirtinančių teisėtą rūkalų įsigijimą, lenkai neturėjo. Išsiaiškinta, kad užsieniečiai rūkalus pirko Rusijoje, kur mažesnis tabako gaminių akcizas. Lenkai juos nelegaliai per Kybartų punktą įvežė į Lietuvą bei tikėjosi rūkalus parsivežti į Lenkiją.

Dėl neteisėto akcizais apmokestinamų prekių laikymo ir gabenimo pradėta administracinė teisena. Lenkams įteikti šaukimai atvykti į Vilkaviškio rajono apylinkės teismą, kur bus nagrinėjama jų byla.

Rastieji rūkalai laikinai saugomi Vištyčio užkardoje. Po apklausos visiems užsieniečiams leista vykti toliau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie 15min