Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 22d. 12:13

Lenkai per Lietuvą iš Baltarusijos mėgino vežtis radioaktyvią medieną

Rąstai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Rąstai

Pasieniečiai į Lietuvą iš Baltarusijos neįsileido radioaktyvaus medienos krovinio, kurio spinduliuotė leistinas normas viršijo 5 kartus. Medienos siuntėjas buvo Baltarusijos įmonė, gavėjas – bendrovė Lenkijoje.

Medininkų kontrolės punkte pasieniečiai į Lietuvą iš Baltarusijos neleido įvežti medienos krovinio, kuris viršijo leistiną radiacijos normą. Mediena skleidė penkis kartus didesnį jonizuojančios spinduliuotės foną nei leistinas.

Penktadienį vakare Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Padvarionių užkardos pasieniečiai užfiksavo, kad pro Medininkų punkte sumontuotą stacionarią jonizuojančiosios spinduliuotės matavimo įrangą, vadinamuosius radiacijos vartus, važiuojant vilkikui su puspriekabe suveikė signalas.

Tai buvo įspėjimas, kad iš Baltarusijos įvažiuojančio vilkiko „Scania“ puspriekabėje „Schwarzmuller“ yra krovinys, skleidžiantis padidintą radiacijos foną. Vilkiką vairavo 36-erių Baltarusijos pilietis. Ant vilkiko ir puspriekabės, kuria gabenta mediena, buvo baltarusiški numeriai.

VSAT pareigūnai nustatė, kad krovinys skleidžia 1,1 mikrosiverto (μSv), arba 110 mikrorentgenų (μR), per valandą jonizuojančios spinduliuotės foną. Leistinas fonas yra 0,2 μSv, arba 20 μR.

Medienos siuntėjas – Baltarusijos įmonė, gavėjas – bendrovė Lenkijoje.

Apie įvykį pasieniečiai pranešė Radiacinės saugos centro specialistams. Nuspręsta, kad šis krovinys negali būti įleistas į Lietuvą. Atlikus būtinus formalumus vairuotojas su kroviniu grįžo atgal į Baltarusiją.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min