Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 5d. 10:02

Lenkas namo vežė automobilyje išslapstytus kontrabandinius rūkalus

Lenkas vežė automobilyje išslapstytus kontrabandinius rūkalus
VSAT nuotr. / Lenkas vežė automobilyje išslapstytus kontrabandinius rūkalus

Vilkaviškio rajone, prie sienos su Lenkija, sulaikytas šios šalies pilietis namo vežė automobilyje išslapstytas cigaretes. Po poros savaičių užsienietis vėl turės apsilankyti Lietuvoje, nes Vilkaviškio teismas nagrinės jo bylą - lenkui gresia dešimttūkstantinė bauda ir netekti automobilio, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Antradienį VSAT Lazdijų rinktinės Kalvarijos užkardos pareigūnai pasienyje su Lenkija vykdė nelegalios migracijos prevenciją bei kontrolę. Vilkaviškio rajono Vygrelių kaime, apie 800 metrų nuo sienos su Lenkija, jie sustabdė į šią šalį važiavusį  automobilį „Ford Mondeo“ lenkiškais numeriais. Jį vairavo 49-erių Lenkijos pilietis.

Užsienietis turėjo tvarkingus asmens ir automobilio dokumentus, tačiau Kalvarijos pasieniečiams jo elgesys pasirodė įtartinas. VSAT pareigūnai nusprendė detaliau patikrinti automobilį, kuriuo, atrodė, nieko draudžiamo vežama nebuvo.

Paaiškėjo, kad lenkas namo veža mašinoje paslėptas kontrabandines cigaretes. Rūkalų pakelių buvo prikišta į automobilio priekines ir galines dureles, priekinių sėdynių atlošuose, salone po kilimėliais. Iš viso rasti 1298 pakeliai cigarečių „Jin Ling“. Aišku, cigarečių įsigijimo dokumentų Lenkijos pilietis neturėjo.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką Kalvarijos pasieniečiai jam pradėjo administracinės bylos teiseną. Užsieniečiui įteiktas šaukimas rugsėjo 17 d. atvykti į Vilkaviškio rajono apylinkės teismą, kur bus nagrinėjama jo byla. Lenkui gresia bauda nuo 10 iki 20 tūkst. litų ir automobilio konfiskavimas.

Po apklausos jį pasieniečiai paleido. Cigaretės ir „Ford Mondeo“ saugomi Lazdijų rinktinėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min