Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 20d. 16:29

Lenkų ūkininkams šienapjūtę apkartino Lietuvos policija

Po arimus paskui artojus keliauja būriai gandrų.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Po arimus paskui artojus keliauja būriai gandrų.

Šalia Lietuvos sienos gyvenantys Lenkijos ūkininkai skundžiasi baudomis, kurias jiems skiria Lietuvos pareigūnai. Priežastis – skirtingi reikalavimai vairuoti traktorių Lietuvoje ir Lenkijoje. Nuo seno mūsų šalyje pašarus pirkę ir Lietuvos ūkininkams padėję lenkai skėsčioja rankomis – Lenkijoje galiojantys pažymėjimai vairuoti traktorius netinka Lietuvoje.

Nesuprantu, kodėl buvau nubaustas 800 litų bauda. Be to, tai buvo šienapjūtė, praradau visą darbo dieną, – piktinosi T.Makauskas.

Vienas tokių ūkininkų – Tomas Makauskas. Prieš mėnesį jam teko susidurti su Lietuvos pareigūnais. „Vairavau traktorių. Važiavau pagelbėti Lietuvoje gyvenančiam bičiuliui. Mane sustabdė lietuvių policininkai ir nubaudė. Sakė, kad Lietuvoje negaliu vairuoti, nors Lenkijoje vairuoti galiu. Buvo pakviestas tralas ir ant jo nuvežtas traktorius“, – 15min.lt pasakojo T.Makauskas.

Ūkininkas stebėjosi, kad naujas ir techniškai tvarkingas traktorius bei patyręs vairuotojas užkliuvo policininkams. „Nesuprantu, kodėl buvau nubaustas 800 litų bauda. Be to, tai buvo šienapjūtė, praradau visą darbo dieną“, – apmaudo neslėpė jis.

Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Traktorius
Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Traktorius

Panaši situacija atsitiko kitam ūkininkui iš Lenkijos, kuris į Lietuvą atvyko pirkti pašarų. Pavardės prašęs neatskleisti pašnekovas 15min.lt pasakoja anksčiau su panašiomis problemomis nesusidūręs. „Nesuprantu, kodėl buvau sustabdytas. Lietuvoje perkame pašarus. Ūkininkaujame Lenkijoje. Anksčiau atvažiuodavome be problemų. Galbūt iš mūsų norėjo gauti pinigų, bet aš jų nesiūliau“, – pasakojo jis.

B kategorijos vairuotojo pažymėjimas suteikia teisę vairuoti traktorius, kurių galia ne didesnė nei 60 kilovatų. C kategorija suteikia teisę vairuoti traktorių, kurio galingumas didesnis.

T.Makauskas buvo sulaikytas Kalvarijoje. Šio miestelio policijos komisariato budėtojas 15min.lt teigė, kad labai stebėtis nereiktų, nes Lenkijos ir Lietuvos įstatymai skiriasi: „Norint vairuoti traktorius reikia turėti traktorininko pažymėjimą arba teisę vairuoti atitinkamos kategorijos transporto priemonę. B kategorijos vairuotojo pažymėjimas suteikia teisę vairuoti traktorius, kurių galia ne didesnė nei 60 kilovatų. C kategorija suteikia teisę vairuoti traktorių, kurio galingumas didesnis.“

Pasak pareigūno, papildomi reikalavimai taikomi junginio vairuotojams. „Pabandykite nuvažiuoti į Lenkiją su dygliuotomis padangomis“, – siūlė policininkas.

Sauliaus Tvirbuto/15min.lt nuotr./Rytinis Kauno policijos reidas
Sauliaus Tvirbuto/15min.lt nuotr./Policijos reidas

Paklaustas, ar tokie atvejai dažni, jis atsakė neigiamai. Lazdijų rajono policijos komisariato viršininkas Gintaras Krasnickas 15min.lt taip pat teigė negirdėjęs apie atvejus, kad pareigūnai baustų Lenkijos ūkininkus, į Lietuvą atvažiavusius traktoriais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min