Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lentpjūvės darbuotojams – atlyginimai „vokeliuose“

Atlyginimas vokelyje
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Atlyginimas vokelyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Panevėžio AVMI) informuoja, kad atlikus operatyvų patikrinimą Rokiškio rajone veikiančioje lentpjūvėje išaiškintas atlyginimų mokėjimo „vokeliuose“ atvejis, kai darbuotojams buvo išmokėta apie 50 tūkstančių litų neapskaityto darbo užmokesčio.

Panevėžio AVMI specialistai į lentpjūvę nuvyko gavę pranešimą, kad ten dirba nelegalūs darbuotojai. Patikrinimo metu rastas vienas nelegaliai darbavęsis vyriškis. Be to, atliekant tyrimą paaiškėjo, kad tai ne pirmasis toks atvejis lentpjūvėje ir kad 2009 metais penkiems mėnesiams ten pat buvo įdarbintas kitas asmuo, su kuriuo irgi nebuvo sudaryta darbo sutartis.

Patikrinę bendrovės buhalterinę apskaitą Panevėžio AVMI specialistai nustatė, kad ji tvarkyta apgaulingai. Išaiškinta, kad darbadavys beveik 50 tūkst. litų „vokeliuose“ išmokėjo trims lentpjūvės darbuotojams.

„Likvidumo problemos, apyvartinių lėšų trūkumas spaudžia verslininkus, jie ieško būdų išgyventi. Mes tai suprantame ir raginame sprendimo ieškoti nepasitraukiant į „šešėlį“, bet apie susiklosčiusią situaciją informuojant mokesčių inspekciją ir tariantis dėl mokestinės paskolos sutarčių sudarymo. Esame pasirengę sąžiningiems verslininkams padėti, tačiau piktybiškų sukčiavimo atvejų toleruoti negalima“, – sako Panevėžio AVMI viršininkas Aldas Skvarnavičius.

Bendrovės, kuriai priklauso lentpjūvė, direktoriui surašyti Administracinių teisės pažeidimų protokolai. Įstatymas numato, kad už kiekvieną nelegalų darbuotoją gresia bauda nuo 3 iki 10 tūkstančių litų, o neapskaityto darbo užmokesčio mokėjimas užtraukia baudą nuo 10 iki 20 tūkstančių litų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Lentpjūvė
Parašykite atsiliepimą apie 15min