Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lentvaryje šunį vedžiojęs vaikinas, pavadintas gaidžiu, spyriu užmušė girtą vyrą

Dzeusas
„Penktos kojos“ nuotr. / Asociatyvinė iliustracija
Šaltinis: 15min
0
A A

Neapgalvotas spyris į galvą – septyneri metai pataisos namuose. Penktadienį Vilniaus apygardos teismas paskelbė nuosprendį žmogų nužudžiusiam 24 m. Trakų rajono gyventojui Linui Ivanovui.

Linas Ivanovas buvo kaltinamas tuo, kad šių metų spalį Trakų rajone, Lentvaryje, vedžiodamas šunį išgirdo, kaip girtas A.Č. priekabiavo prie žmonių, vadino juos necenzūriniais žodžiais.

Pastarajam užkliuvo ir gatve su amerikiečių stafordšyru einantis L.Ivanovas, kurį jis pavadino gaidžiu ir pakvietė prie jo prieiti išsiaiškinti. 

Kai A.Č. priėjo arčiau, L.Ivanovas vieną kartą iš dešinės kojos spyrė jam į galvą ir nuėjo. 
Teisme jaunuolis aiškino, kad norėjo A.Č. atstumti nuo šuns, jog jis jo neužpultų.

L.Ivanovo smūgis buvo lemiamas, nes A.Č. galva krito asfalto ir skubiai buvo išvežtas į Vilniaus universitetinę ligoninę. Išbuvęs komoje 6 dienas, A.Č. mirė.

Šį nusikaltimą padėjo išaiškinti kokybiškas ir aiškiai matomas vaizdo stebėjimo kamerų įrašas, kuris padėjo nustatyti ne tik nusikaltimą padariusio asmens tapatybę, bet ir visas kitas bylai svarbias aplinkybes.

Už šį nusikaltimą L.Ivanovas nuteistas septynerių metų laisvės atėmimo bausme, kurią jis atliks pataisos namuose, rašoma teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Vaidos Kibirkštytės penktadienį paviešintame pranešime.

Teismas, skirdamas sankcijoje numatytą minimalią bausmę, atsižvelgė į tai, kad L.Ivanovas prisipažino padaręs nusikaltimą ir dėl to labai gailėjosi. 

Taip pat įtakos skiriant bausmę turėjo tai, kad tai buvo provokuojantis ir rizikingas nukentėjusiajam elgesys, kadangi jis pats išprovokavo konfliktą.

L.Ivanovas Vilniaus teritorinei ligonių kasai turės atlyginti daugiau nei 10 tūkst. litų išlaidas, skirtas nukentėjusiajam gydyti. 

Nukentėjusiojo motinai iš L.Ivanovo priteista atlyginti per 50 tūkst. litų neturtinę ir 5 tūkst. litų turtinę žalą.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo, o nuteistajam nuo nuosprendžio nuorašo įteikimo dienos, gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min